دنیای فناوری

ساخت بلندترین برج جهان در سه ماه!

1,080

بلندترین برج جهان

 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

طراحان چینی ایده جاه‌طلبانه‌ای در سر داشته و قصد دارند بلندترین برج جهان به ارتفاع ۸۳۸ متر را تنها در عرض ۹۰ روز بسازند. این برج ۲۲۰ طبقه «شهر آسمان» (Sky City)‌ در شهر چانگسا، مرکز استان هونان چین ساخته خواهد شد. شرکت ساختمان سازی BSB‌ چین مدعی است که می‌تواند پروژه ۶۲۸ میلیون دلاری Sky City را ظرف ۹۰ روز به اتمام برساند.

شروع پروژه نیازمند دریافت مجوز از دولت است؛ اما مدیر اجرایی شرکت از آغاز پروژه ساخت برج از ماه نوامبر (آبان ماه) و اتمام کار ساخت در ژانویه ۲۰۱۳ (دی ماه) خبر می‌دهد. در صورت موفقیت طراحان، برج «شهر آسمان» با پشت سرگذاشتن برج ۶۳۲ متری شانگهای عنوان بلندترین برج چین و جهان را از آن خود خواهد کرد.

در این مجموعه عظیم که دارای ۱۰۴ دستگاه آسانسور است، حدود ۷۰ تا ۱۰۰ هزار نفر سکونت خواهند کرد.  شرکت BSB‌ چین پیش از این رکورد ساخت یک ساختمان ۱۵ طبقه در شش روز و یک ساختمان ۳۰ طبقه در ۳۶۰ ساعت را به نام خود ثبت کرده است.

کلید افزایش سرعت ساخت، آماده سازی بخش اعظم سازه در کارخانه پیش از شروع مرحله اصلی ساخت عنوان می‌شود. برج خلیفه دوبی با ارتفاع ۸۲۸ متر ظرف پنج سال ساخته شده و در حال حاضر عنوان بلندترین برج جهان را در اختیار دارد . در تصویر زیر بلندترین برج های حال حاضر رو میتونید ببنید.

 

بلندترین برج

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.