دنیای فناوری

۵ عکس اسرار آمیزی که از سطح سیاره مریخ گرفته شده است

2,034

1920dd66-mars

طی دهه ها کاوش و تحقیقات بر روی مریخ کاوشگران و کارشناسان علوم فضایی با پدیده های شگفت انگیز و رمز آلودی مواجه شده اند که هنوز هم نتوانسته اند دلایل محکمی را برای آنها پیدا کنند پدیده های همچون وجود یک پاگنده که در یکی از عکس های گرفته شده از سطح مریخ دیده شده است

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

لکه سیاه (The Blotch)

بعد از طی مسافت ۳۵۰ میلیون مایل و با گذشت ۲۵۳ روز، مریخ نورد ناسا با نام کنجکاوی از ماهواره جدا شد و بر روی سطح مریخ فرود آمد. تنها بعد از گذشت چند ثانیه بر روی مریخ توانست با دوربیت عقب خودش، تصویری زیر را ثبت کند. شاتر دوربین تنها برای ۲۰۰ میلی ثانیه باز ماند و توانست عکس عجیبی را که لکه ای در افق نشان می دهد را ثبت کند. دو ساعت بعد با اتصال به ماهواره این مریخ نورد قادر بود تصاویری با وضوح بالا ثبت کند، اما آن لکه ناپدید شده بود.

mars-rover-blotch-photo

این عکس تئوری های عجیبی را رقم میزد، فرضیه هایی شامل  وجود موجودات فضایی که دولت قصد دارد آنرا مخفی کند. اما واقعیت چیز دیگری بود! عدم امکان از لحاظ آمادگی. مسئله ای که شاید بتواند دلیل این عکس را برخورد مریخ نورد کنجکاوی با سطح مریخ توجیه کند.

نور اسرار آمیز (Mystery Lights)

در روز سوم ماه آوریل سال ۲۰۱۴، کنجکاوی ۵۸۹ روزش را بر روی مریخ می گذراند و در یکی از عکس های روزانه اش یک تشعشع نورانی از پشت تپه های شنی ثبت کرد. تشعشع نورانی که از سطح مریخ بیرون زده بود، کارشناسان UFO ادعا کردن که این نور می تواند، نمایانگر یک زندگی هوشمندانه در زیر سطح مریخ باشد. این نور در عکسی که توسط دوربین راست مریخ نورد گرفته شده بود، نمایان شد. درحالیکه که عکسی که توسط دوربین سمت چپ از همان قسمت گرفته شده بود، این نور دیده نمی شد. منبع این نور هنوز به طور کامل مشخص نشده است. اما ناسا چهار فرضیه که یکی از أنها شامل تشعشع نور از یک سنگ براق بوده را بیان کرد! ممکن است که نور خورشید به طور مستقیم وارد سنسور داخلی دوربین که در یک فضای داخلی قرار دارد، شیوع کرده باشد. یا حتی شاید از یک تشعشع کیهانی ساطع شده باشد. دلیل آن هر چیز که هست، باید قادر باشد در مورد نور های مشابه ای که در عکس های قبل که از زاویه متفاوت گرفته شده بود هم توضیح دهد.

images

تکه  سنگ (Monolith)

در سال ۲۰۱۲ یک منجم آماتور موفق به کشف یک تکه سنگ عجیب شد که سطح مریخ بیرون زده بود! مشابه با چیزی که در فیلم سای فای موجودات فضایی بر روی ماه و زمین باقی گذاشته بودند، یک ادیسه فضایی! بود در یکی از عکس هایی که توسط دوربین ماهواره ای های رایت که در مدار مریخ می چرخید، گرفته شده بود؛ همچنین شی عجیبی تشخیص داده شده بود، به طور تخمینی این شی ۵ متر پهنا داشته است. دانشمندان اعتقاد دارند که این شی شبیه به یک تخته سنگ است که از یک صخره جدا شده و توانسته است شکلی مستطیل مانند به خودش بگیرد. اما گروهی هم کاملا مطمئن نیستند که این شی از کجا آمده است! فضا نورد باس آلبرین کشف مشابه ای از یک تخته سنگ بر روی یکی از قمر های مریخ با نام فوگوس داشته است.

PSP_009342_1725_Clip_001

غار ها

سطح مریخ برای ده ها یعنی از سال ۱۹۶۵ که ماهواره miner 4 ناسا که برای اولین بار این سیاره سرخ را کاوش کرد، مورد مطالعه قرار گرفته است. اما هنوز این ماهواره به کاوش های شگفت انگیزش همانند این غار عمیق ادامه میدهد.
این یکی از اولین حفره های بزرگی است که توسط ماهواره شناسی ناسا در سال ۲۰۰۷ کشف شد. با بیش از ۴۹۰ فوت پهنا این حفره و بقیه حفره های مشابه آن به نظر میرسد که توسط انفجار گدازه های آتشفشانی به وجود آمده اند. اما چقدر این قار ها در زیر سطح مریخ گسترده شده اند و در اعماق آنها چه چیزهایی نهفته است؟! با توجه به دوری از شرایط محیطی سخت مریخ، دانشمندان این قار ها را محلی با شرایط مناسب برای زندگی در پناهگاه می دانند و آنها را برای زیستگاهی برای فضانوردان آینده می دانند.

700_1aaabfa0176c2e187cbcd9f1c44de58d
یاتی مریخی (Mars Yati)

آیا این عکسی که می بینید، عکس یک انسان نما در مریخ است یا یک محصول تکامل یافته ساخت گذشتگان ماست که به مریخ فرستاده شده است؟! 

mars-pareidolia-03-670x440-130530

انسان ها استعداد برجسته ای را برای تشخیص الگوها توسعه داده اند. پدیده ای با نام پریدولیا! ما الگوهای روی کره مریخ را برای دهه ها تشخیص می دادیم که از کشف نقشه ای با نام کانال ها که توسط شیا پارلی در سال ۱۸۷۷ ایجاد شده بود، شروع شدند و با کشف چهره ای ناشناخته بر روی مریخ که توسط ماهواره وایکینگ در سال ۱۹۷۶ صورت گرفت ادامه پیدا کرد.

از نمونه عکس های گرفته شده دیگر از سطح مریخ می شود، از تصاویر خرگوش مریخی، نابودی تمدن و حتی درختان مریخی یاد کرد. پس چه چیزی واقعی است و چه چیزی ساخته تصورات ماست! شاید باید صبر کنیم و خودمان ببینیم، چون انسان چیزی را باور می کند که بتواند ببیند.

images (1)mars-pareidolia-07-670x440-130530trees_on_mars

منبع : Nasa

1 نظر
  1. دایانا می گوید

    وبسایتتون عالی و فوق العاده بود

    ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.