دنیای فناوری

نگاهی به دستگاه کینکت مایکروسافت برای ایکس باکس وان ، کنترل بازی با حرکات بدن

911

کینکت مایکروسافت پلی استیشن ایکس باکس وان

مایکروسافت در تلاش است تا ناکامی ایکس باکس وان را در فروش جبران کند، به همین دلیل پروژه ای با نام ناتال را با این شعار شروع کرد که شما به دسته کنترل کننده نیازی ندارید و خودتان می توانید کنترلر دستگاه باشید. سرانجام نام این پروژه کینکت اعلام شد و مایکروسافت اعلام کرد که چهار نوامبر آن را برای کنسول بازی ایکس باکس به بازار ارائه می دهد. این شرکت هنوز قیمت دستگاه را رسما اعلام نکرده است، اما پیش بینی می شود که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار به فروش برسد. 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

اگر به طور ساده به کینکت نگاه کنیم، آن فقط یک دوربین است که برای بازی ایکس باکس ساخته شده است. آن همانند یک وب کم به کامپیوتر وصل می شود، ولی قطعا کینکت از وب کمی که برای کامپیوترتان می خرید باهوش تر است، این دوربین گستره دید وسیعی دارد و وقتی آن را بالای تلویزیون قرار می دهیم بیشتر محیط اتاق را پوشش می دهد.

>>مقایسه سخت افزار کنسول های بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان

 با قدرت اشعه مادون قرمز و نرم افزارهایش می تواند شما و ۴۸ نقطه مختلف و مهم از بدن را شناسایی کند و حرکات شما را تشخیص می دهد و به شما کمک می کند تا با حرکات خودتان بازی کنید. بعلاوه همراه آن یک میکروفون هم وجود دارد پس شما می توانید، با کنسول ایکس باکس ۳۶۰ صحبت کنید و به آن فرمان دهید.

کینکت مایکروسافت پلی استیشن ایکس باکس وان

 باید بدانید که تنها شما را با امواج مادون قرمز نمی بیند، بلکه دوربین کینکت می تواند به صورت RGB یعنی رنگی هم فیلمبرداری کند و قابلیت تشخیص چهره هم دارد. او کاربر های خودش را میشناسد، فقط کافی است در مقابلش قرار بگیرید تا شما را شناسایی کند و پروفایل شما لود بشود.

 برای اینکه کنترل صوتی اش راحت باشد، ماکروسافت یک رابط کلی و جدید برای آن راه اندازی کرده است که با رابط خود کنسول ایکس باکس متفاوت است.

همچنین نرم افزاری شبیه اسکایپ به نام ویدئو کینکت توسط مایکروسافت ساخته شده است تا بتوانید با دوستانتان در وی اکس باکس اکانت لایو یا لایو مسنجر کنفرانس ویدئویی داشته باشید. ضمنا شما می توانید با دوستانتان از این طریق ویدئو را به اشتراک بگذارید.

کینکت مایکروسافت پلی استیشن ایکس باکس وان

 وقتی کار را با آن شروع می کنید در ابتدا برایتان خیره کننده است اما کم کم متوجه می شوید که ایراداتی هم دارد، گاهی اوقات تاخیر در تشخیص حرکاتی به وجود می آید که شاید به مزاق هر کسی خوش نیاید.

اما در کنار این مشکلات کوچک کینکت از پتانسیل های زیادی هم برخوردار است، برای مثال کاربرد آن را به عنوان یک کنترل از راه دور در نظر بگیرید که چقدر بهتر از ریموت های معمولی است، یک ریموت کنترل کننده حرکتی و صوتی! 

منبع : engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.