دنیای فناوری

اولین تصاویر از آب یخ در روی سطح سیاره عطارد که توسط فضاپیمایی مسنجر گرفته شده است

539

34dae487e31f37aa74633258b7774d4f

تصاویر جدید سیاره عطارد، مخابره شده از سوی فضاپیمای مسنجر دانشمندان ناسا را بر آن داشته که ادعای وجود یخ در این سیاره را برای بار دوم مطرح کنند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

پیدا کردن یخ بر روی نزدیک‌ترین سیاره به خورشید با دمایی معادل ۸۰۰ درجه فارنهایت، مانند پیدا کردن یک دانه برف در یک کوره داغ است. اما به نظر همگی در اشتباه بوده ایم و ناسا حالا با استفاده از تصاویر ثبت شده جدید مدرکی برای این واقعیت متناقض دارد. 

>>کشف راز شکل گیری بدنه آهنی عطارد

حدود ۲۰ سال پیش ثبت تصویری متعلق به قطب شمالی عطارد از روی زمین، ادعای وجود یخ را در این سیاره مطرح کرده بود. دانشمندان سپس در سال ۲۰۱۲ با استفاده از داده‌های دریافت شده از دستگاه‌های پیشرفته فضاپیمای مسنجر موفق به شبیه سازی یخ بر روی این سیاره شدند. 

mercury-messenger-kandinsky-geology

اما آخرین تصویری که فضاپیمای مسنجر ناسا ارسال کرده حفره سایه افتاده ۷۰ مایلی پروکوفیف واقع در قطب شمالی این سیاره را این بار در قالب تصویری اپتیکال نشان می‌دهد.

>>10 واقعیت عجیب و شگفت انگیز درباره نجوم

این تصویر شاید با دانش کم ما نتواند ثابت کننده چیز به خصوصی باشد، اما ظاهرا دانشمندان ناسا را مجاب کرده که یخ‌هایی تقریبا تازه تولیدشده (و نه در زمان تشکیل سیاره) در این حفره نشست کرده‌اند. 

بدون شک اطلاعات بیشتر با تصاویر جدیدتری که مسنجر به زمین مخابره می‌کند می‌تواند پرده از راز داغ‌ترین سیاره نزدیک به خورشید بردارد.

منبع : space

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.