دنیای فناوری

۵ اپلیکیشن برتر ارتباطی برای ارسال پیامک ، تماس صوتی و تصویری

2,031

messaging-apps

اگر شما هم جزو آن دسته از کاربران گوشی های هوشمند هستید که مرتبا پیامک می فرستید و یا تماس صوتی و تصویری دائما با دوستان و آشنایان خود دارید شاید بعضی مواقع امکان تماس یا ارسال پیامک به روش عادی با سیم کارت خودتان نباشید یا به خاطر محدودیت های که بعضی از لپراتور ها دارند امکان استفاده از بعضی امکانات ارتباطی را ندارید و یا به خاطر هزینه های زیاد خودتان را از این روش های ارتباطی محروم کرده اید ولی اپلیکیشن های ارتباطی رایگان بسیاری وجود دارد که همه این امکانات را در بستر اینترنت برای شما فراهم می آورند و هزینه ای بسیار کمی رابرای ارتباط با دوستان و آشناینتان را فراهم می آورند در این مطلب سعی شده تا ۵ تا از بهترین اپلیکیشن های ارتباطی که برای انواع سیستم عامل ها از قبیل اندروید ، آی او اس ، ویندوز فون و سمبین قابل دریافت و نصب است 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

واتس اپ (Whatsapp)

whatsapp

واتس اپ نرم افزار ارسال پیام های متنی بین کاربران تلفن های هوشمند است، چیزی شبیه به آی مسیج ویا مسنجر بلک بری که به کاربران آیفون و بلک بری امکان میدهد که برای ارسال پیام به همدیگر سرویس دهنده تلفن همراهشان را دور بزنند و بدون پرداخت هزینه پیامک به سرویس دهنده تلفن به هم پیام کوتاه بفرستند، این سرویس ارسال پیام کوتاه پیشتاز جذب کاربر میان اپلیکیشن ها و سرویس های مشابه است در حالیکه واتس اپ چهارصد و پنجاه میلیون کاربر ثبت شده دارد.اما با وجود اینکه هزینه سالانه اشتراک واتس اپ خیلی جزئی است ممکن است به دلایلی ما دوست داشته باشیم که از اپلیکیشن های رایگان برای ارسال پیامک استفاده کنیم بعضی کاربران واتس اپ هم ممکن است خیلی خوشحال نباشند که حالا فیسبوک امکان دسترسی به پیام هایشان را دارد یا می توانند ارتباطات آنها را در واتس اپ سیاستگذاری و مدیریت کند، گرچه فیسبوک مدعی است که قرار نیست سیاستگذاری و عملیات واتس اپ تغییری ایجاد کند! در این مطلب سعی داریم به چند برنامه جایگزین برای واتس اپ می پردازیم اپلیکیشن های که در آن ها به حق اشتراک جزئی سالانه هم نیازی نیست

وایبر (Viber)

وایبر

وایبر که به تازگی یک شرکت ژاپنی با پرداخت ۹۰۰ میلیون دلار آن را به تملک خودش در آورده است. اپلیکیشنی است برای ارسال پیام و برقراری تماس های صوتی و تا اینجا ۲۰۰ میلیون کاربر ثبت شده دارد. وایبر از جمله در ایران هم از اپلیکیشن های ارتباطی محبوب به شمار می آید و هراز گاهی هم در محاق فیلترینگ قرار می گیرند، اپلیکیشن هایی برای تلفن هوشمند و کامپیوترهای خانگی دارد! علاوه بر این وایبر این امکان را به کاربرانش میدهد که با پرداخت نزدیک به دو سنت در دقیقه با کاربرانی که وایبر ندارند تماس صوتی برقرار کنند.

کیک (KiK)

کیک

کیک که از ابتدا اپلیکیشنی برای تلفن های بلک بری بود در سال ۲۰۰۹ کار خودش را آغاز کرد و حالا بعد از گذشت پنج سال ۱۰۰ میلیون کاربر را به خودش جذب کرده است بر عکس واتس اپ و وایبر کاربر برای استفاده از کیک نیازی ندارد که شماره تلفن داشته باشد و به این ترتیب نصب و استفاده از کیک نیازی ندارد که شماره تلفن داشته باشد و به این ترتیب نصب و استفاده از این اپلیکیشن بر روی تبلت ها هم امکان پذیر است در حال حاضر علاوه بر تلفن های بلک بری کاربران سیستم عامل های اندروید ، آی او اس و ویندوزفون هم می توانند اپلیکیشن کیک را روی گوشی و یا تبلت خودشان را نصب و از آن استفاده کنند!

وی چت (WeChat)

wechat-logo

وی چت که یک خدمات دهنده چینی است نزدیک به ۲۷۰ میلیون کاربر در کشورهای مختلف دارد و از جمله در ایران هم مورد استفاده است گرچه استفاده از وی چت هم مثل وایبر گه گاه به فیلترینگ دولتی گرفتار شده است، وی چت طیف قابل توجهی از امکانات مختلف را برای ارتباط بین کاربرانش در نظر گرفته است! از ارسال پیام های متنی تا به اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو، چت گروهی و حتی تماس صوتی و تصویری!

تانگو (Tango)

Tango

تانگو اپلیکیشنی است که علاوه بر ارسال و دریافت پیام های متنی امکان تماس صوتی و تصویری را هم به کاربرانش می دهد، تانگو برای سیستم عامل های اندروید، آی او اس و ویندوزفون اپلیکیشن دارد و علاوه بر آن اپلیکیشنی هم برای کامپیوترهای خانگی ارائه کرده است! این اپلیکیشن که کار خودت را از سال ۲۰۰۹ شروع کرده است، بعد از چهار سال فعالیت فروردین امسال اعلام کرد که توانسته است بیش از ۱۳۰ میلیون کاربر را به خودش جذب کند.

لینک منبع

1 نظر
  1. مجید می گوید

    سلام
    کاش اسم google Duo را هم میاوردید باور کن نویسنده محترم کیفیت تماس تصویری اش برابری میکنه با اسکایپ

    ایمو چرته duo کیفیت تماس تصویری اش خیلی بهتر از ایمو است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.