دنیای فناوری

شرکت BAE سیستم از کلاه دیجیتالی Striker II برای خلبان های جنگنده رونمایی کرد که از دوربین دید در شب و صفحه نمایش با وضوح بالا برخوردار است

1,027

 

اگر چه خلبان های هواپیماهای جنگنده از کلاه های ایمنی بهره می برند که دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشد اما مجبور هستند از عینک های سنگین دید در شب سنگین استفاده کنند که منجر به درد سطحی در گردن می شود حالا یک شرکت انگلیسی به اسم BAE سیستم کلاهی را طراحی کرده است که مجهز به دوربین دید در شب و صفحه نمایشگری با وضوح بالا در پیش روی چشمان خلبان می باشد

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

کلاه Striker II که مجهز به نمایشگر HD بوده و توسط شرکت انگلیسی BAE Systems طراحی شده است. چیزی که در جلوی چشمان خلبان دیده میشود، با رزولوشن بسیار بالا و میدان دید وسیع که بنابر شرایط متنوع خلبان طراحی شده است. این سیستم بدون نیاز به تجهیزات اضافی دید خیلی خوبی را برای خلبان فراهم می کند و همچنین برای ماموریت های طولانی مدت و پیچ های بسیار سریع جایی که نیروی گرانش به اوج خودش می رسد، مفید است.

>>با پیشرفت تکنولوژی هلیکوپتر ها نیز بسان هواپیما ها پرواز خواهند کرد

fighter-pilot-helmet_2

 با حرکت صنعت از راهکار نمایشگرهای آنالوگ به دیجیتال سیستم آنالوگ به دیجیتال ، Striker II نیز دارای قابلیت های تمام دیجیتال در انواع پلتفرم های مختلف است. ابزار جدید مجهز به فناوری رهگیری لبه تیغ است که مکان دقیق سر خلبان را مشخص کرده و با سامانه رایانه ای هواپیما بطور مداوم در ارتباط قرار می گیرد.

>>شرکت BEA در تلاش برای هوشمند سازی هواپیما ها می باشد

 این سامانه برای ماموریت هایی طراحی شده است که به فناوری بینایی دیجیتال در شب نیاز دارند. دستگاه معرفی شده همچنین با فناوری های پیشرفته در سال های اخیر سازگار پذیر شده است. در ضمن با این کلاه ایمنی دیگر نیازی به گرفتن دوربین دید در شب برای کلاه نیست و نمایشگر جلوی چشم خلبان قابلیت دید در شب را برایش فراهم می کند. به جای دوربین دید در شب این کلاه از یک نمایشگر فول اچ دی با رزولوشن۱۲۸۰ x 1060  بهره می گیرد.

Striker-II-night-vision-camera-helmet-2

علاوه بر قابلیت دید در شب از ویژگی های دیگری مثل نمایشگر سرعت، نمایشگر تسلیحات و هدف ها برخوردار است. به جای عینک در دید شب سامانه جدید دارای دوربین دید دیجیتالی در شب است. سیستم رهگیری آن نیز تاخیر در تعیین مکان نگاه کردن خلبان را از بین برده است و در نتیجه سامانه رهگیری هدف با دقت و آگاهی موقعیت کارایی بالا در حین ماموریت است.

>>فیسبوک شرکت تولید کننده پهپاد های خورشیدی titan aerospace را برای گسترش پروژه Internet.org خریداری می کند

Striker-II-night-vision-camera-helmet

باید این نکته را اشاره کرد که نمایشگر با کیفیت دید در شب تنها نکته مهم نیست! بلکه به کمک پرتوی نوری در پشت این کلاه اطلاعات لازم براساس گردش سر و جهت دیدن خلبان را نشان می دهد، ناگفته نماند که کمپانی BEA هنوز زمان ورود این سیستم جدید به ناوگان هوایی انگلستان را اعلام نکرده است، اما نسل اول این کلاه در حال حاضر در ناوگان هوایی یورو فایت تیفون در حال استفاده است.

منبع ecnmag

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.