دنیای فناوری

امکانات و اخبار تازه از اپلیکیشن واتس اپ

487

Whatsapp

اپلیکیشن های گفتگو و رد و بدل فایل از طریق تلفن همراه در سالهای اخیر محبوبیت بسیار زیادی در سراسر دنیا و از جمله ایران کسب کرده‌اند. مهم‌ترین این اپلیکیشن ها واتس اپ است که توسعه دهندگان آن تاکنون قابلیت‌های بسیاری را برای آن طراحی کرده‌اند، اما الویت اصلی آن‌ها ارائه با کیفیت سرویس بوده. شاید به همین دلیل باشد که تا امروز قابلیت گفتگوی صوتی برای آن فعال نشده است. اما ظاهرا این قابلیت پردرخواست به زودی در دسترس کاربران این اپلیکیشن قرار می‌گیرد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

آیا پیامتان خوانده شده؟

در حالی که اکثر کاربران واتس اپ گمان می‌کنند که علامت چک‌مارک دوتایی زیر پیام‌هایشان به معنای دیده شدن آن‌ها توسط طرف مقابل است، این علامت تنها به معنای ارسال و دریافت پیام با موفقیت است. اما حالا واتس اپ این علامت را به گونه ای که در ابتدا گمان می‌رفت، تغییر داده است. 

sds

بنابر پرسش و پاسخی که در وبسایت شرکت سازنده این اپلیکیشن آمده، کاربران بالاخره می‌توانند متوجه خوانده شدن پیامشان توسط طرف مقابل شوند. واتس اپ از امروز پس از دیده شدن پیام شما توسط گیرنده، چک‌مارک دوتایی آبی رنگی را در زیر پیام درج خواهد کرد.

رایگان ماندن واتس اپ؟

پولی شدن سرویس‌های واتس اپ از بحث‌های داغ پس از خرید این شرکت توسط فیس بوک بوده. این بحث‌ها حتی گاه تبدیل به شایعاتی بی اساس و گسترش عجیب آن در این اپلیکیشن و اینترنت می‌شود. اما اگرچه این سرویس بالاخره پولی خواهد شد، این اتفاق حداقل در آینده ای نزدیک رخ نخواهد داد. شاید گفته‌های نائب رییس بخش توسعه کسب و کار واتس اپ می‌تواند درکی دقیق تر از پروسه پولی شدن این سرویس را ارائه کند. 

>>فیسبوک ، واتس اپ را ۱۹ میلیارد دلار می خرد

نیراج آرورا اخیرا با حضور در هند به بعضی از پرسش‌های حول و حوش واتس اپ پاسخ گفت.

Facebook-buys-WhatsApp-feature1

به گفته آقای آرورا پولی‌شدن واتس اپ در دست بررسی است و "طی چند سال آینده" رخ خواهد داد. با این حال وی در بخش دیگری از گفته‌های خود اشاره واضحی به عدم پولی شدن واتس اپ در کشورهای خاص دارد. آرورا تأیید کرده که این اپلیکیشن در کشورهای درحال توسعه (چون ایران) پولی نخواهد شد و در حالت سالی یک دلار باقی خواهد ماند.

امکان گفتگوی صوتی در آینده ای نزدیک

شایعه افزودن امکان گفتگوی صوتی به واتس اپ برای چندین ماه است که در اینترنت دیده می‌شود. نخستین بار در ماه سپتامبر بود که منوی پاپ‌آپی لو رفته نشان می‌داد که امکان Voice Calling برای واتس اپ در نظر گرفته شده است. 

به تازگی یکی از منابع وبسایت فون آرنا نیز موفق به پیدا کردن آیکون‌های مربوط به این قابلیت در ورژن ۲٫۱۱٫۴۲۶ فایل APK این اپلیکیشن شده است. این آیکون‌ها در این مرحله کاملا غیرفعال هستند، ولی می‌توان حضور آن‌ها را به معنای افزودن این ویژگی در آینده ای نه چندان دور دانست.

منبع : Phonearena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.