دنیای فناوری

کهکشان راه شیری تا ۵ میلیارد سال دیگر توسط کهکشان بزرگ تر بلعیده خواهد شد

77

 

مطالعات جدید نشان می دهد که کهکشان های بزرگ به وسیله بلعیدن کهکشان های کوچک رشد کرده و گسترده تر میشوند، این موضوع در حالیکه فرایند ستاره سازی بر اثر تجمع گاز به وسیله کهکشان های کوچک تر انجام میشود، ستاره شناسان دریافتند که کهکشان راه شیری در حال بلعیدن دو کهکشان کوچک تر بوده و پیش بینی می شود طی چند میلیارد سال آینده خود کهکشان راه شیری به وسیله یک کهکشان بزرگتر به نام اندرومدرا بلعیده خواهد شد.

قیمت لپ تاپ ایسوس آموزش برنامه نویسی قیمت گلکسی نوت ۸

مطالعه صورت گرفته توسط محققان استرالیایی نشان می دهد که کهکشان راه شیری تا پنج میلیارد سال دیگر توسط کهکشان اندرومرا بلعیده خواهد شد. همه کهکشان ها با کشیده شدن در گرد و غبار گازها و آوار کیهانی رشد کرده و ستارگان جدید تولید می کند.

>>آشنایی با سحابی ها ، محل زایش و مرگ ستارگان

اما با افزایش سن و رشد کهکشان توانایی تولید ستارگان جدید کاهش پیدا می کند، کهکشان برای افزایش جرم مجبور به بلعیدن کهکشان کوچک تر می شود. محققان مرکز بین المللی تحقیقات نجومی رادیو به سرپرستی دکتر آیرون روباتا از دانشگاه وسترن استرالیا الگوی رشد ۲۲ هزار کهکشان را مورد بررسی قرار دادند. نتایج این مطالعه نشان میدهد که کهکشان راه شیری دیگر قادر به تولید ستاره نبوده و باید به ستاره خواری متوسل بشود.

wallpaper-all-planets-of-solar-system

راه شیری برای ادامه حیات تا چهار میلیارد سال دیگر دو کهکشان کوتوله همجوار، ابر ماژلانی بزرگ و کوچک را خواهد بلعید. اما خودش تا پنج میلیارد سال دیگر توسط کهکشان اندرومدا خواهد خورده شد.

>>10 واقعیت عجیب و شگفت انگیز درباره نجوم

نتایج این مطالعه در مجله های معتبر نجوم منتشر شده است. با توجه به این تحقیقات دیگر تفاوتی نمی کند که عمر زمین، خورشید و در کل منظومه شمسی چقد تخمین زده شده باشد. چرا که احتمالا پنج میلیارد سال دیگر پایانی برای این سیستم خواهد بود. 

منبع : hplusmagazin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.