دنیای فناوری

تکنولوژی به کمک مصر باستان می آید

784

مصر باستان

تاریخ و گردشگری در کشور مصر درهم آمیخته است. به تازگی در شهر اُقصر این کشور، مکانی با یک کپی دقیق از مقبره توت عنخ آمون، جوان ترین فرعون مصر، برای بازدید علاقمندان گشایش یافت. این مکان بسیار شبیه به مقبره اصلی است که سه هزار سال قدمت دارد و در سال ۱۹۲۲ میلادی توسط هاوارد کارتر، باستان شناس بریتانیایی کشف شده است. 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

به گفته کارشناسان این کار را می توان انقلابی برای حفاظت از آثار باستانی مصر دانست. علت ایجاد و راه اندازی این مکان، بسته شدن مقبره اصلی است که پس از چند دهه بازدید گردشگران بشدت آسیب دیده بود. جیمز موران، رئیس هیات نمایندگان اروپا در مصر می گوید: " این یک کار کاملا منحصر به فرد است و اولین بار است که در مصر چنین چیزی می بینیم. این کار باعث جذب گردشگران زیادی در آینده می شود زیرا یک کپی بسیار عالی از آرامگاه اصلی است. آنها همچنین چیزهایی را در درون این آرامگاه اضافه کرده اند تا مردم بهتر درک کنند که توت عنخ آمون که بود و آرامگاه او چگونه کشف شد. اینجا هم یک موزه کوچک و هم یک مقبره است، و من که سه یا چهار بار مقبره اصلی را دیده ام تفاوتی در این دو اثر نمی بینم."

این موزه، یکی از پیچیده ترین مدل هایی است که تاکنون ساخته شده است. برای ساخت یک نمونه بی عیب و نقص، ۱۰۰ میلیون نقطه از هر متر مربع از آرامگاه اصلی، با تمام رنگ ها و اشکال آن توسط پرتوهای لیزری به دقت کپی برداری و سپس بازسازی آن آغاز شده است. بعضی از قطعات به کار رفته در بنای جدید دارای ابعادی به کوچکی دو دهم میلی متر هستند. شرکت اسپانیایی "فکتوم آرت" مجری این پروژه، ساخت مدل های مشابه دیگر اماکن باستانی مصر را نیز آغاز کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.