دنیای فناوری

بیوگرافی لری پیج | یکی از بنیان گذاران شرکت گوگل

503

بیوگرافی لری پیچ گوگل

 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

لورنس ادوارد لَری پیج (به انگلیسی: Lawrence Edward "Larry" Page)‏ (زادهٔ ۲۶ مارس ۱۹۷۳) کارآفرین و مبتکر آمریکایی می‌باشد که به همراه سرگئی برین موتور جستجوی اینترنتی گوگل، در حال حاضر شرکت گوگل، را بنا نهاد.

 

دوران کودکی

در حالی که داستان زندگی سرگی برین با مهاجرت همراه بود، لری پیج یک آمریکایی اصیل است. لری پیج به مانند همکار و شریک خود دین یهودیت را ارث برده است. پدر پیج بر خلاف مادرش که سخت به دین یهود اعتقاد داشت، از دین فاصله گرفت و خود را به تکنولوژی مشغول کرد. پیج، بر خلاف پدر بزرگش که کارگر ساده ای در دتروید بود، زندگی کاملا متفاوتی داشت. “لورنس ادوارد پیج” در لنسینگ، میشیگان در حالی که غرق در ریاضیات، علم و کامپیوتر بود بزرگ شد.

پدر پیج یک پروفسور ارزشمند در ایالت میشیگان بود، جایی که مادر او نیز به تدریس برنامه نویسی کامپیوتر می پرداخت. زندگی مشترک پدر و مادر لری پیج زمانی که هشت ساله بود به جدایی انجامید. با این وجود پیج با حضور هر دوی آن ها زندگی می کرد.

لری پیج و سرگی برین


پیج توضیح می دهد : ” پدرم یک پروفسور سیستم های کامپیوتری بود و به همین علت ما خیلی زود صاحب کامپیوتر خانگی شدیم. اولین سیستم خانگیمان را به نام Exidy Sorcerer در سال ۱۹۷۸ ( زمانی که پیج پنج سال بیشتر نداشت ) خریداری کردیم. این کامپیوتر در اروپا از محبوبیت برخوردار بود ولی هرگز در امریکا طرفداری پیدا نکرد. حافظه ی آن ۳۲ کیلو بایت بود. برادرم باید برایش سیستم عامل می نوشت! “.

لری حداقل یکی از خصوصیات پدرش را به ارث برده است و آن مشاجره و بحث پیرامون همه ی موضوعات می باشد. جرج استکهلم راجع به پدر لری می گوید : ” به طور عجیبی خیلی سخت با من کنار می آمد، به دلیل آنکه راجع به همه چیز مشاجره می کرد. او این ویژگی را به پسرش نیز انتقال داد و هر دو در مورد موضوعات گوناگون مباحثت و مشاجره می کردند.”

 

 

نیکولا تسلا، قهرمان لری پیج

لری پیج دوازده ساله که در آن زمان یک مخترع کوچک بود، زندگینامه ای از نیکولا تسلا را مطالعه نمود که باعث شد به تفکر عمیقی فرو رود. لری از اینکه تسلا نو آوری های بسیاری را بوجود آورده بود و در عین حال زندگیش مملو از رنج و فقر بود و نیز اینکه بدون آنکه شهرتی دست و پا کند با بی پولی تمام از دنیا رفت، در شگفت بود. مطمئنا دانش آموزان مدرسه ای آنگونه که توماس ادیسون را مطالعه کرده اند، تسلا را نمی خوانند.

ماشین تسلا گوگل لری پیج

 

تسلا به عنوان پدرفیزیک و مهندسی الکتریک توان AC را به همراه یک موتور AC اختراع نمود. او پیشگام بسیاری از پیشرفت های علمی از جمله روباتیک، کنترل راه دور، رادار و کامپیوتر بود. با وجود آنکه مارکونی ادعا ی اختراع رادیو را داشت، این عنوان به تسلا اختصاص داده شد. با وجود پیشرفت ها و اختراعات گوناگونی که تسلا داشت، به او لقب دانشمند دیوانه داده بودند. این موضوع بیشتر به خاطر رفتار ها و عقاید دیوانه وارش بود. مشکلی که تسلا داشت عدم توانایی او در تبلیغ و یافتن راهکار های عملی برای پیاده سازی ایده هایش بود و نتوانست به آنچه که استحقا قش را داشت برسد.

لری پیج نیز تصمیم گرفت به اندازه ی تسلا خلاق باشد و در عین حال دنیا را تغییر دهد. لری پیج از همان دوازده سالگی تصمیم گرفت خود را به دنیا بشناساند و علاوه بر آن از لحاظ مالی به درجه بالایی برسد.

 

داستان تسلا:

در سال ۱۸۵۶ ، نیکولا تسلا، در نیمه شبی پر رعد وبرق بدنیا آمد. تسلا، یک کروات باهوش در چندین دانشگاه معتبر شرق اروپا درس خواند و با وجود استعداد و هوش سرشارش از هیچ کدام از آن ها فارغ التحصیل نشد. در آغاز جوانیش به ناراحتی عصبی شدیدی دچار گردید ولی با این وجود در یک کارخانه الکتریکی برای خود شغلی دست و پا نمود. زمانی که به امریکا مهاجرت کرد، به سراغ توماس ادیسون رفت تا برایش کار کند. او ادیسون را به دلیل اختلاف نظرشان در مورد دستمزد، ترک کرد. بزودی به سراغ نوآوری و اخترا عات در نیویورک و کلورادو رفت. بازدید کنندگان آزمایشگاه تسلا، همواره او را احاطه در نور های ساخته خودش، مشغول فعالیت می دیدند. با وجود آنکه تسلا به بازدید کنندگان اعلام می کرد که این نور ها بی خطر هستند، بسیاری از بازدیدکنندگان از آنها وحشت می کردند.

تسلا از یک نوع روان رنجوری وسواسی رنج می برد. بصورت تعصب واری تمیز بود، بیزاری شدیدی نسبت به افراد دارای اضافه وزن داشت و وسواس زیادی نیز نسبت به عدد سه نشان می داد. قبل از ورود به ساختمان ها سه بار به دور بلوک ساختمان می چرخید، به هنگام غذا خوردن از سه دستمال استفاده می کرد و در یک هتل نمی ماند مگر آنکه شماره اتاق موجود بر سه بخش پذیر می بود!. تسلا به بیماری عصبی که امروزه همرنجی و یا احساس متقارن نامیده می شود، مبتلا بود. در این نوع بیماری، بیمار به عنوان مثال ممکن است شنیدن صدایی خاص و یا تفکر راجع به یک عدد را با متصور شدن رنگ خاصی در ذهنش، همزمان کند. این نابغه در ۸۶ سالگی در حالی که تنها و بی پول بود، در اتاق شماره ۳۳۲۷ هتل نیویورکر از دنیا رفت.

لری به مانند سرگی، در یک مدرسه ابتدایی “مونته سوری” حضور داشت. در این نوع مدارس متدی برای تدریس در نظر گرفته می شود که آنرا ماریا مونته سوری، پزشک ایتالیایی، در اوایل دهه بیست میلادی پیشنهاد و گسترش داده است. ایده های او بسرعت به اقصی نقاط جهان منتشر گردید. مونته سوری زمانی نوشت : ” همواره بخشی از وجود کودکان ناشناخته مانده است که باید آنرا شناسایی کرد. باید با علاقه مندی و فداکاری بسیار به جستجوی این بخش پرداخت، همانند افرادی که به دنبال یافتن تکه های طلا سفر می کنند و به درون کوه ها نفوذ می کنند. ”

مونته سوری عقیده داشت کودکان عاشق یادگیری هستند و این مسیر پیشرفت در مراحل مختلف صورت می گیرد. کار کودکان در روش مونته سوری بازی کردن بصورت هدفمندانه است که در این حالت در بستر بازی یادگیری صورت می گیرد. نتیجه آنست که کودکان در آینده مدیریت و احساس مسئولیت خواهند داشت. آنطور که مشخص است متد های او باعث تربیت افرادی چون لری و سرگی گردید.
مونته سوری می گفت :” ما کودکانی نمی خواهیم که تنها اطاعت گر بوده و هیچ انگیزه ای ندارند. باید ایده های بزرگ را وارد ذهنشان کنیم تا سوالات بیشتری برایشان مطرح شود.”

 

مدیریت

لری پیج بعد ها از دبیرستان انسینگ، جایی که در آن ساکسیفون می نواخت، فارغ التحصیل شد. سپس با افتخار ودرجه ی بالایی برای تحصیل در مهندسی کامپیوتر، به دانشگاه میشیگان رفت. زمانی که در آن دانشگاه بود در بسیاری از پروژه ها نقش مدیر را ایفا می کرد. لری بعد ها گفت : ” نقش مدیریت در پروژ ه های آن زمان، زمانی که قصد راه اندازی گوگل را داشتیم به ما خیلی کمک کرد.

 

مسابقه خورشیدی

لری زمانی که در دانشگاه میشیگان بود علاقه زیادی به انواع مختلف انرژی، از جمله انرژی خورشیدی داشت. او به عنوان عضوی از تیم “مسابقه خورشیدی”، در تولید اولین اتوموبیل های خورشیدی فعالیت داشت، که محصول این تلاش ساخت Maize &Blue در سال ۱۹۹۳ بود. این محصول در همان سال و در مسابقات بین المللی Sunrayce برنده جایزه شد. Maize &Blue امروزه جزئی از موزه علم و صنعت در دانشگاه میشیگان است. این اتوموبیل به عنوان اولین های محصولات صرفه جویی انرژی به حساب می آید.

 

پیش به سوی غرب

لری پس از آنکه لیسانس خود را در یافت کرد، به سوی دانشگاه استندفورد رفت. بدلیل آنکه با محیط میشیگان اخت زیادی پیدا کرده بود برای رفتن به کالیفرنیا کمی بیم و هراس داشت. در سال اول حضور در استندفورد تراژدی بدی برای لری اتفاق افتاد. او پدرش کارل را که ۵۸ سال سن داشت از دست داد. لری با خانواده اش بعد از مرگ پدر نیز روابط نزدیکی داشت. این خانواده ( لری، برادر و مادرش) بعد ها در یک رژه صلح در اورگون، بر ضد جنگ عراق به تظاهرات رفتند.

 

لری ازدواج می کند

ازدواجی که کل سیلیکون ولی از آن مطلع بودند رخ می دهد. لری با دوست دختر دیرینه و وفادار خود به نام لوسیندا سئوت ورث، در هشتم دسامبر ۲۰۰۸ ازدواج کرد. ازدواج آنها در Necker Island ( مکانی که قبلا برای پرنسس دایانا از محبوبیت بالایی برخوردار بود) بوقوع پیوست. در آن زمان اجاره هفتگی اتاق های این مکان از ۵۰۰۰۰ دلار تا ۳۰۰۰۰۰ دلار متغیر بود. لوسی، در رشته پزشکی بیومدیکال فارق التحصیل شده است. به علاوه مدت زمانی در جنوب افریقا به شغل پزشکی مشغول بود.

لری پیج

 

X-Prize

در روز اول آوریل که به روز *Fool Day مشهور است، گوگل برنامه اش را برای ایجاد مکانی تحقیقاتی با عنوان Googlunaplex,، بروی ماه مطرح نمود. اعلان این برنامه شبیه به یک لطیفه می ماند، ولی آیا واقعا اینطور است؟ . بله پروژه Googlunaplex, یک سرگرمی بیش نبود، ولی هردوی موسسان گوگل علاقه وافر وشدیدی به دنیای خارج از زمین دارند. با استفاده از نرم افزار Sky که در Google Earth وجود دارد می توان ستاره ها و کهکشان های مختلف را مشاهده نمود. علاوه بر آن موسسان گوگل جایزه ای ۲۰ میلیون دلاری X-Prize http://www.googlelunarxprize.org/lunar/about-the-prize را برای اولین شرکتی که ربات پیمایشگر ماه را بسازد در نظر گرفته اند. تیم برنده باید تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ ، رباتش را بروی ماه قرار دهد. ربات باید توانایی پرسه زدن در ماه را داشته باشد ( حداقل ۵۰۰ متر ) و به جمع آوری تصاویر و ویدو بپردازد. بنیاد X-Prize جوایز دیگری را نیز در نظر گرفته است که باعث پیشبرد علم و دانش در سطح وسیعی می شود.

 

عدم نیاز به لباسشوئی!

زمانی که از لری پرسیده شد موفقیت و ثروت چه تاثیری بر او گذاشته است، پاسخ داد : ” دیگر نیازی به لباسشوئی ندارم! “. افرادی که در گوگل کار میکنند و نسبت به او دلسوز هستند برخی مواقع باید به سر و وضع او رسیدگی کنند.!

 

* روز Fool Day اول آوریل :

روز اول آوریل هر سال، مراسمی تحت عنوان April Fool’s Day برگزار می شود که در برخی از کشور ها همچون بریتانیا افراد در این روز از صبح تا ظهر به دروغ گویی (برای شوخی) و گول زدن دیگران می پردازند و اگر شخصی پس از ظهر دروغی بگوید، احمق آوریل (April Fool) لقب می گیرد، ولی در کشورهای دیگر همچون آمریکا این مراسم تا پایان روز به طول می انجامد. روز اول آوریل، به قول «مارک تواین» شاید روزی است که انسان به خاطر می‌آورد بقیه ۳۶۴ روز سال را به چه ترتیبی گذرانده است. این روز، تنها روز سال است که دروغ گفتن جرم نیست و پیگرد قانونی ندارد و احتمالا تنها روزی که دماغ پینوکیو بابت دروغگویی دراز نمی‌شود.

هم‌اکنون مراسم روز اول آوریل در فرهنگ‌های مختلف به شیوه‌های متفاوتی برگزار می‌شود. به طور مثال در هندوستان مردم یک روز قبل از این روز طی مراسمی ‌که به «جشن هولی» شهرت دارد، به سر و صورت یکدیگر رنگ می‌پاشند. پرتغالی‌ها به جای رنگ از آرد استفاده می‌کنند. فرانسوی‌ها به این روز، روز ماهی نیز می‌گویند و به پشت همدیگر تصویر کاغذی ماهی می‌چسبانند، به این مفهوم که این فرد دست انداخته شده است. در مکزیک دو روز قبل از این روز بخصوص، یادآور حادثه تلخ جنایت پادشاه هرود است که تعدادی کودک را سر برید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.