دنیای فناوری

ستاره نوترونی چیست ؟

369

ستاره نوتورنی

ستاره های نوترونی ستاره های در حال مرگی هستند که به نظر میرسند تقریبا از هر طبقه بندی ای حذف شده اند! آنها کوچک و بسیار چگال و با قطر تقریبا ۲۰ کیلومتر و جرم تقریبا ۱٫۵ برابر خورشید ما هستند. از این رو یک قاشق چایخوری از این ستاره ها بر روی زمین وزنی تقریبا برابر ۱۰۰ میلیون تن خواهد داشت!!! 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

آنها همچنین با سرعتی بسیار زیاد حول محور خود گردش میکنند. سرعتی حدود ۷۰۰ بار در ثانیه! و طبق تحقیقی جدید خاصیتی بسیار باور نکردنی دیگر در مورد آنها کشف شده؛ سطح بیرونی این ستاره های متلاشی شده احتمال میرود که ۱۰ میلیارد بار قویتر از فولاد یا هر آلیاژ دیگر زمینی باشد.این ستاره ها، ستاره های عظیمی هستند که نیروی جاذبه ای بسیار زیاد را از خود نشان میدهند و تنها اجرامی که بیشتر از این ستاره ها چگال و متراکم هستند، سیاه چاله ها هستند.

neutron-star-jet_bg

دانشمندان مایلند ساختار این ستاره ها را درک کنند زیرا اختلالات سطحی و کوهستانهای روی پوسته آنها امکان دارد امواج گرانشی تابش کرده و به ترتیب میتوانند در بعد چهارم( زمان ) ناهماهنگی ایجاد کنند. به خاطر فشار زیاد، عیوب ساختاری و ناخالصی هایی که چیزهایی مثل صخره ها و فولاد را سست میکنند، احتمال اینکه کریستال هایی که در طول دوره تشکیل عناصر به وجود می آیند، تغییر شکل دهند کمتر است. این پوسته میتواند فشار خرد شدنی ۱۰ میلیارد برابر فشاری که برای قالب زنی فولاد به کار میرود را تحمل کند.

منبع : سایت نجوم ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.