دنیای فناوری

ناسا اعلام کرد ما تا ۲۰ سال آینده زمین دیگری را پیدا خواهیم کرد

794

حیات فرازمینی

ناسا و فضانوردانش معتقدند که موجودات فرازمینی وجود دارند و تا حداکثر ۲۰ سال دیگر این موضوع کشف خواهد شد. پس امیدوار باشیم تا آن روز زنده باشیم! انتظار برای یک اتفاق غیرمترقبه‌ی خوشایند، همیشه لذت‌بخش بوده است. کشفیات فضایی در نزد دانشمندان، ستاره‌شناسان و علاقه‌مندان دنیای کهکشان‌ها همواره همین حس و حال را به همراه داشته و یکی از این کشفیات لحظه ای است که انسان دریابد در این دنیا تنها نیست و موجوداتی فرازمینی چون او در جایی دیگر و در سیاره ای دورافتاده زندگی می‌کنند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

حالا طبق گفته یکی از فضانوردان ناسا شاید تا ۲۰ سال دیگر به کشف این موضوع برسیم. در مراسمی که در واشنگتن و از طرف آژانس فضایی آمریکا ناسا برگزار شد، گفتگویی نیز پیرامون حیات سیاره ای و جستجوی آن در دیگر کهکشان‌ها درگرفت. جالب اینجا بود که سه فضانورد و متخصص حاضر در این گفتگو از یافتن حیاتی دیگر ابراز خوش‌بینی می‌کردند.

چارلز بولدن، فضانورد بازنشسته و از مدیران کنونی ناسا اعتراف کرد که هنگامی که در آسمان و در ایستگاه فضایی حضور داشته، همیشه به دنبال چنین موجوداتی در آسمان بوده! او شخصا فکر می‌کند که «احتمالا غیرممکن است» که انسان در این دنیا تنها باشد. ایمان قلبی و مطالعات علمی، وی را به این نتیجه رسانده است.

storymaker-space-how-aliens-can-find-us-1111083-514x268

کوین هَند دیگر فضانورد ناسا که در این پنل حضور داشت زمانی را نیز برای چنین کشفی ارائه می‌کند: «فکر می‌کنم تا ۲۰ سال آینده بتوانیم ثابت کنیم که در این دنیا تنها نیستیم.»

مت ماونتین رییس انستیتو تلسکوپ فضایی در بالتیمور نیز از حال و احوال انسان در زمان این کشف می‌گوید: «زمانی را تصور کنید که شواهد محکمی دال بر حیات غیر انسانی پیدا کنیم. زمانی که انسان بیدار شود و متوجه پایان تنهایی خود در این عالم شود!» آخرین پروژه ناسا برای چنین تحقیقاتی به ماهواره TESS بازمی‌گردد که سال ۲۰۱۷ به فضا راه پیدا خواهد کرد.

اینکه به گفته استیون هاوکینگ موجودات فضایی در صورت دیدن ما ممکن است از ما بدشان بیاید، فعلا محل بحث نیست و هدف امروز کشف این موجودات است و اگر وجود دارند در چه سطحی از عقل و فهم و تکنولوژی قرار دارند. این همان نکته ایست که موتور محرک ناسا برای خرج‌های میلیارد دلاری در حوزه ساخت ماهواره است.

منبع : theregister

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.