دنیای فناوری

شارژ باتری در عرض ۲۶ ثانیه ؛ شارژ بی نهایت

477

باتری قابل شارژ سریع

باتری‌های جدیدی که اخیرا تولید شده، فرآیند شارژ را به زیر ۳۰ ثانیه می‌رساند. شاون وست مخترع این باتری قول ساخت نمونه‌ای برای اسمارت فون ها را نیز با استفاده از تکنولوژی جدید داده است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

تصور کنید که اسمارت فون شما طی ۲۶ ثانیه شارژ شود؛ بدون شک سر از پا نمی‌شناسید! این اتفاق امروز در حد «تصور» نیست و نخستین باتری با چنین قابلیتی تولید شده است. شاون وست مخترع این باتری، کمپین کمک مالی خود را در وب‌سایت کیک‌استارترراه‌اندازی کرده و اگرچه هدف پروژه ۱۰ هزار دلار بوده، ۵۰۰ دلار نیز بیش از مبلغ اولیه جذب مالی داشته است.

باتری‌های آقای وست فعلا در سایزهای  AA، A، C و D طراحی شده و طبق اظهارات سازنده امکان تولید باتری و توسعه باتری‌ دستگاه‌های موبایل نیز با استفاده از این تکنولوژی وجود دارد. در حال حاضر با پرداخت ۲۵ دلار کمک به این پروژه، می‌توان یک باتری AA و شارژر آن را خریداری کرد. نخستین فروش این باتری‌ها درماه اکتبر خواهد بود.

باتری قابل شارژ سریع

طبق ادعای وست، برخلاف باتری‌های دیگر که پس از مدتی قادر به شارژ مجدد نیستند، در این باتری فرآیند شارژ مجدد تقریبا به شکل بی‌نهایت امکان‌پذیر خواهد بود. دلیل چنین پایداری و سرعت عمل بالایی در استفاده از خازن‌های لیتیوم یونی عنوان شده است. در باتری‌های معمولی کنونی تنها از مواد شیمیایی جهت ذخیره انرژی استفاده می‌شود.

ظاهرا مدتی پیش نیز تلاش‌هایی از سوی وست برای ساخت این باتری انجام گرفته بود، اما پروژه به دلیل مشکلاتی در ساخت متوقف می‌شود. با قولی که مخترع برای استفاده از این تکنولوژی در ساخت باتری‌ دستگاه‌های موبایلی داده است، می‌توان آینده شارژ اسمارت فون ها را بسیار درخشان دید. بدون شک شرکت‌های بسیاری حاضرند برای شارژ ۳۰ ثانیه‌ای سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی انجام دهند.

منبع : kickstarter

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.