دنیای فناوری

چطور از حالت ریکاروی اندروید برای درست کردن دستگاه اندرویدی خودمان استفاده کنیم ؟

8,054

recovery_mode_header-640x0

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که گوشی موبایل یا تبلت تان درست کار نکند ، ویروسی شده باشد و یا الگو یا رمز ورود به گوشی یا تبلت خودتان را فراموش کرده اید در این شرایط استفاده از حالت مود ریکاوری می تواند باعث درست شدن دستگاه شما بشود و شما می تواند با وارد شدن به حالت ریکاوری با پاک کردن کش ها یا پارتیشن یا آپدیت کردن سیستم خود باعث درست شدن آن بشوید.البته ورود به حالت ریکاوری گوشی در همه گوشی ها ، رویه به یک شکل است اما ممکن است برای برخی شرکت ها تفاوت های جزیی داشته باشد که می توانید که می توانید در بروشور گوشی خود و یا سایت شرکت سازنده گوشی خود آن را پیدا کنید.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

ورود به حالت ریکاوری در گوشی گوگل نکسوس

اگر گوشی نکسوس ۵ یا نکسوس ۷ دارید نحوه ورود به حالت ریکاوری به صورت زیر می باشد:

۱-    اگر گوشی شما روشن می باشد دکمه پاور را پایین نگه داشته و گزینه خاموش کردن را انتخاب بکنید و یا چند ثانیه دکمه پاور را پایین نگه بدارید تا گوشی شما خاموش شود.

۲-همزمان دکمه های پاور و کم کردن صدا را نگه بدارید و سپس می توانید نماد اندروید به همراه اطلاعات گوشی را در زیر آن ببینید و از گوشه سمت راست بالا می توانید شروع بنمایید.

۳-برای جابجا شدن با استفاده از دکمه بالا بردن و کم کردن صدا می توانید در منو بالا یا پایین بروید و با دکمه پاور  می توانید انتخاب بنمایید.به همین دلیل ۲ بار دکمه کم کردن صدا را فشار می دهیم و دکمه پاور را فشار می دهیم تا حالت ریکاوری انتخاب بشود.

۴-پس از مرحله بالا لوگو گوگل و نماد اندروید می آید

۵-دکمه های پاور و بالابردن صدا را برای ۳ ثانیه نگه بدارید و بعد از دکمه بالابردن آن  را رها کرده و اما همچنان که دکمه پاور را نگه بدارید

۶-با دکمه های صدا در منوی آورده شده حرکت کنید و روی گزینه مورد نظر خود بیاورید و با زدن دکمه پاور  آن را انتخاب بنمایید.

شکل مراحل بالا را در زیر مشاهده می فرمایید:

recovery_1-325x325 recovery_2-325x325 recovery_3-325x325
recovery_4-325x325    

نحوه وارد شدن به حالت ریکاوری در سایر گوشی های اندرویدی:

سامسونگ گلکسی S5,S4,S3 و سایر گلکسی ها

۱–دکمه پاور را پایین نگه داشته و گزینه خاموش کردن را انتخاب بکنید و یا چند ثانیه دکمه پاور را پایین نگه بدارید.

۲-همزمان دکمه های پاور و صدا و خانه رانگه بدارید و به محض اینکه لوگو سامسونگ آمد گزینه مورد دلخواه خود را در منوی آورده شده انتخاب بنمایید.

در گوشی HTC ONE M8

۱-به منوی setting  بروید و سپس به قسمت battery  و سپس تیک fast boot را بردارید

۲-گوشی را نگه داشتن خاموش کنید

۳-همزمان دکمه پایین آوردن صدا و پاور رانگه بدارید

۴-در منوی جدید شما می توانید با دکمه پایین آوردن صدا روی ریکاوری بیایید و با زدن دکمه پاور آن را انتخاب بنمایید.

گوشی LG G3

۱-دکمه پاور را نگه داشتن و گوشی را خاموش کنید

۲-همزمان دکمه پاور  و پایین آوردن صدا را نگه بدارید.

۳-پس از آنکه لوگو LG آمد دکمه پاور را رها کنید و سپس آن را دوباره فشار بدهید

۴-سپس منوآورده می شود و شما می توانید با دکمه صدا گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و بازدن پاور وارد گزینه دلخواه بشوید.

گزینه های داخل حالت ریکاوری:

Reboot system now

گوشی را دوباره راه اندازی می کند یا به عبارتی ریستارت می کند

Apply update from ADB(android debug bridge)

این گزینه به شما این امکان را می دهد که گوشی را به کامپیوتر وصل کنید و از طریق نرم افزار android sdk به برنامه نویسی بپردازید که مخصوص گسترش دهنکان اندروید است

Wipe data/factory reset

این گزینه تمام اطلاعات را پاک می کند حتی پارتیشن بندی کش و گوشی را به حالت اولیه که از کارخانه در آمده بود می برد.

Wipe cache partition

این قسمت مربوط به پاک کردن اطلاعات موقت است که عمدتا به اطلاعات برنامه های نصب شده مربوط می شود و اطلاعات خصوصی و تنظیمات را پاک نمی کند.

نکته : با استفاده از گزینه Wipe Data / Factory Reset شما می توانید رمز یا الگوشی فراموش شده گوشی خودتان را باز کنید البته توجه داشته باشید که با این کار اطلاعات موجود در حافظه داخلی شما تماما پاک خواهد شد

همچنین در برخی از ریکاوری های مخصوص اندرویدی توسط انجمن android open source ایجاد شده است که برخی گزینه های دلخواه مانند پشتیبان گرفتن از اطلاعات و یا آپدیت کردن و یاگسترش دادن و انتخاب کردن اطلاعات قبل از پاک کردن و تعدادی دیگر از قابلیت های افزوده شده به آن در این نوع ریکاوری های مخصوص وجود دارد که دو تا از مشهور ترین این قابلیت های افزوده شده clock word mod(CWM)  و win recovery project(TWRP) است.

منبع : digitaltrends

1 نظر
  1. sanaz می گوید

    خییییییلی ممنون.مطالب سایتتون خیلی کمک کرد گوشیم باز نمیشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.