دنیای فناوری

تلسکوپ کپلر ناسا اولین سیاره شبیه به زمین را با نام Kepler-186F را کشف کرد

820

kepler186f_artistconcept_0

ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ کپلر توانستند، سیاره ای را خارج از منظومه شمسی مشاهده کنند. این سیاره که Kepler-186F نام دارد، شباهت خیلی زیادی به کره زمین دارد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

سیاره Kepler-186F در دامنه زندگی ستاره خودش قرار گرفته است، این به این معنی است که حرارتی که از خورشید با آن می رسد، مانع از شکل گیری حیات به شکل زمینی در این سیاره است،

 این سیاره در فاصله حدود ۵۰۰ سال نوری زمین قرار دارد و یکی از پنج سیاره ستاره کوتوله می باشد.خورشید میزبان سیاره کپلر یک ستاره کوتوله است، به این معنی که اندازه آن کوچکتر و دمایش کمتر از ستاره منظومه شمسی است.

ستاره ای که سیاره کپلر ۱۸۶ اف دور آن می چرخد از خورشید سرد تر است. پس درست است که ستاره شناسان توانستند سیاره ای به اندازه نزدیک به زمین و همچنین با فاصله مداری مشابه با زمین پیدا کنند ولی مقدار انرژی کپلر ۱۸۶ اف نمی تواند با زمین یکی باشد، پس نمی توان گفت برادر دو قلوی زمین را پیدا کرده ایم.

تلسکوپ کپلر تا به امروز توانسته است حدود ۹۰۰ جهان جدید را کشف کند، اما کپلر ۱۸۶ اف شبیه ترین سیاره به زمین است. در بررسی احتمال وجود حیات شبه زمینی در سیارات دیگر تشابه به زمین از لحاظ اندازه و ساختار عاملی مهم قلمداد میشود.

اگر سیاره ای بیش از ۵۰ درصد بزرگتر از زمین با جرمی فشرده تر باشد، نیروی جاذبه آن باعث جذب و افزایش غلظت گازهای کشنده در جو سیاره می شود و شکل گیری حیات از نوع زمینی را بر روی آن ناممکن می سازد، سیاره کپلر ۱۸۶ احتمالا یک سیاره صخره ای است که ساختارش به زمین بی شباهت نیست. در حال حاضر کپلر ۱۸۶ اف شبیه ترین سیاره به زمین است که تاکنون کشف شده است و این امیدواری به وجود آمده است که شاید روزی حیات را بر روی این سیاره پیدا کنیم.

منبع : Nasa

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.