دنیای فناوری

نگاهی به معماری پل شیشه ای Skywalk کانادا در کوه های راکی

582

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

تجربه های کسب شده از طبیعت بسیار با ارزشند و آنچه طبیعت به ما ارائه می دهد، نیازمند هیچ مداخله فناورانه ای نیست. اما شاید همیشه اینطور نباشد چرا که معماران این بنا مکانی جالب را برای پیاده روی در کوه های راکی کانادا برای بازدیدکنندگان طراحی کرده اند، هدف از طراحی Skywalk رقابت برای جذب گردشگر بوده است، در این مکان که در آسمان طراحی شده است. بازدیدکنندگان به دلیل شفاف بودن محل پیاده روی تصور می کنند بصورت معلق در آسمان گام برمی دارند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

چشم انداز قدم زدن در یخچال های کلمبیای آلبرتا بسیار لذت بخش بوده و این امر موجب افزایش چنین طراحی بی نظیری خواهد شد. لایه های تخته سنگی و برآمدگی ظاهری، دامنه های ناهموار که همیشه در حال تغییر است موجب پیچ و تاب های زیبای هندسی شده است، مناظر کوه ها و توده های برف در زیر پا موجب درک ترسناک بودن Skywalk شده است! اما پیاده روی در این جا لذت بخش و پناهگاهی برای افرادی است که از مناظر اطراف خود حیرت زده شده اند

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? 140430125424-1-glacier-skywalk-jasper-canada-horizontal-large-gallery ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ساخت پل شیشه ای راه آسمان یا Skywalk در ماه مارس ۲۰۰۴ آغاز شد و در آخر سال ۲۰۰۶ به پایان رسید. این پل شیشه ای در ارتفاع ۴ هزار پایی بر سطح رودخانه کلرادو و حاشیه گرند کنیون قرار گرفته است. در ماه می ۲۰۰۵ تست نهایی انجام شد و این ساختار قادر بود تا وزن ۷۱ عدد هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ یعنی بیشتر از ۷۱ میلیون پوند و یا در حدود ۳۳ هزار تن را تحمل کند. این پل قادر است در برابر بادهایی که در هشت جهت مختلف با سرعت ۱۰۰ مایل در ساعت به آن می وزد و همچنین زلزله ای به قدرت ۸ ریشتر تا محدوده ۵۰ مایلی مقاومت کند.

منبع : CNN

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.