دنیای فناوری

اسکنر های MRI اتمی با بهره گیری از بیت های کوانتومی به دنبال کشف دارو های جدید می باشند

604

 

اسکنر‌های موجود از روش‌هایی استفاده می‌کنند که غالبا مولکول‌های مورد مطالعه را تغییر و تحت تاثیر قرار می‌دهند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

محققان برای کوچک کردن اسکنرهای ام آر آی (تصویربرداری با تشدید مغناطیس) از تکنولوژی محاسبات کوانتومی استفاده کردند؛ این دستگاه به میزانی کوچک شده است که قادر به برداشت و نمونه برداری از ساختار بیومولکول‌ها بدون از بین بردن آن‌ها و از دست رفتن اطلاعات در حین انجام این فرایند است. این دستاورد می‌تواند این وسیله را یک وسیله کلیدی در تشخیص دارو و دیگر تحقیقات و بررسی‌های بیوتکنولوژی بکند.

دانشمندان دانشگاه ملبورن به سرپرستی پروفسور لوید هالنبرگ ، از بیت‌های کوانتومی با سایز اتم ( که معمولا در کامپیوتر‌های کوانتومی وجود دارند) که همانند سنسور‌های کوانتومی عمل می‌کنند، به منظور تصویربرداری از هر اتمی که بیو مولکول‌های پیچیده ‌تری را تشکیل می‌دهد؛ استفاده کردند. پروفسور هالنبرگ می‌گوید : " با استفاده از سنسور‌های کوانتومی برای تصویر برداری از هر اتم موجود در بیومولکول‌ها ، امیدوار به غلبه کردن بر بسیاری از مشکلات گذشته تصویربرداری از بیومولکول‌ها هستیم."

روش فعلی برای بدست آوردن ساختار متوسط مولکول‌ها ، شامل استفاده از مولکول‌های متبلور شده ا‌ی که نیاز به تصویر برداری دارند و انکسار ایکس ری می‌باشد که هر دو این قسمت‌ها می‌توانند به از دست رفتن اطلاعات مهمی در حین انجام فرایند شوند. آخرین اخبار حاکی از آن است که بسیاری از بیومولکول‌ها حتی متبلور نیز نمی‌شوند.

دکترویکتور پرونیسیس محقق دانشگاه ملبورن معتقد است :‌ " در ماشین‌های ام آر آی  گذشته ، آهنرباها‌ی بزرگی در هر سه بعد گرادیان میدانی ایجاد می‌کردند که تصویر‌های سه بعدی را خلق می‌کرد. ما در سیستم خو از خواص طبیعی مغناطیسی بیت‌های کوانتومی اتمی استفاده کرده‌ایم. " به طور خلاصه بیت‌های کوانتومی اتمی منجر به خلق نانو سنسور‌های فوق‌العاده‌ای می‌شوند.پروفسور هالنبرگ اضافه می‌کند :(( ساختار چنین ماشین ام آر آی کوانتومی برای هر مولکول‌های میکروسکوپی ، منجر به تغییر اساسی در زمینه نحوه مشاهده فرایند بیولوژیکی در سطح مولکولی و هم چنین رشد و توسعه بیوتکنولوژی جدید و بسیاری از برنامه‌های بالینی خواهد شد.

منبع : NewAtlas

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.