دنیای فناوری

BAE Systems از سیستم دید در شب / تصویر برداری حرارتی ترکیبی در میدان نبرد رونمایی کرد

286

 

BAE Systems باز هم می‌خواهد یکی از مشکلات بزرگ سربازان را در میدان نبرد رفع کند. این شرکت دفاعی اخیرا از سیستم بصری جدیدی پرده‌برداری کرده که می‌تواند به شکل همزمان امکان دید در شب و تصویربرداری حرارتی را فراهم کند. 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

در شرایط کنونی سربازان باید برای هر کدام از این سیستم‌ها دستگاهی جدا را حمل کنند؛ یک عینک دید در شب و یک ابزار چشمی هدفگیری روی اسلحه به منظور تصویربرداری حرارتی. در حالت استفاده جداگانه، امکان گم‌شدن هدف سرباز به واسطه تغییر دید سرباز از "دید در شب" به "حالت حرارتی" افزایش یابد؛ بنابراین تولید چنین سیستمی مزیت بزرگی برای سربازان خواهد داشت.

>>شرکت BEA در تلاش برای هوشمند سازی هواپیما ها می باشد

تکنولوژی جدید BAE با نام Rapid Target Acquisition یا به اختصار RTA این مشکلات را به شیوه آسانی حل می‌کند. با استفاده از این سیستم لزوم تغییر دید از عینک‌ به دوربین روی اسلحه نیاز نخواهد بود و در عوض از یک رابط ویدیویی بی‌سیم بین آن دو استفاده می‌شود. 

thermal-view-417x278

سیستم تصویربرداری گرمایی بر روی اسلحه دارای یک سیستم بلوتوثی خواهد بود که به شکل اتوماتیک تصاویر مشاهده‌شده توسط خود را به عینک منتقل می‌کند و به کمک یک دکمه می‌توان بین تصویربرداری گرمایی و دید در شب تغییر حالت داد.

>> شرکت BAE سیستم از کلاه دیجیتالی STRIKER II برای خلبان های جنگنده رونمایی کرد که از دوربین دید در شب و صفحه نمایش با وضوح بالا برخوردار است

این تکنولوژی هنوز به میدان نبرد وارد نشده است، ولی ارتش ایالات متحده طی قراردادی ۴۳۴ میلیون دلاری مجوز فعالیت و تکمیل تولید تکنولوژی RTA را به شرکت BAE داده است.

منبع : Digital Trends

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.