دنیای فناوری

ارگ بم به زودی برای بازدیدکنندگان آماده می شود

525

 

ارگ بم قدیمی ترین و بزرگترین بنای خشت و گلی جهان است که بیش از ۹۰ درصد از این مجموعه بزرگ تاریخی در زمین لرزه بم نابود شد و فرو ریخت، اما از همان روز های اول در کنار باز سازی شهر بم مرمت این شهر قدیمی نیز در دستور کار قرار گرفت و با استفاده از روش های تلفیقی سنتی و مدرن کار بازسازی بنا به گونه ای آغاز شد که در کنار حفظ هویت بنا، استحکام بخشی ارگ نیز در دستور کار قرار گیرد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

هم اکنون آوار برداری از ۹۹ درصد از این آثار تاریخی انجام شده است و مرمت بنا نیز همچنان ادامه دارد و با تلاش های صورت گرفته حالا بم جزو سه اثر برتر بازدید کشور است، مدیر پایگاه میراث جهانی بم اظهار داشت بخش هایی گسترده از ارگ بم مرمت شده است.

ARG BAM (4)

 

این روند با مرمت راه دسترسی به حاکم نشین ارگ بم و همچنین هشتی ابتدایی ارگ بم ادامه خواهد یافت، افشین ابراهیمی با ابراز رضایت از روند مرمت ارگ بم افزود این ارگ در سالهای اخیر به بزرگترین کارگاه مرمت آثار تاریخی در جهان تبدیل شده است و نمادی از همدلی برای حفظ بنای به وجود آمده از یک تمدن کهن است.

ARG BAM (2)

وی با اشاره به بازدید چشمگیر گردشگران داخلی و خارجی از این بنای تاریخی در سال جاری افزود، با مرمت حاکم نشین در ارگ بم امیدواریم در ایام نوروز سال آینده گردشگران بتوانند از حاکم نشین ارگ نیز بازدید کنند.

ابراهیمی ابراز امیدواری کرد که با حمایت مسئولان و تزریق اعتبار مورد نیاز ارگ بم بار دیگر شاهد جاری شدن رگ های امید در پیکرش باشد، وی ادامه داد حاکم نشین بلند ترین مکان از ارگ بم است که از این بخش می توان منظر شهر بم و ارگ بم را مشاهده کرد و یکی از زیباترین مناظر گردشگری در ایران نیز است. 

ARG BAM (5)

 

ARG BAM (6)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.