دنیای فناوری

شرکت بوئینگ از فضاپیمای مسافربری استارلاینر رونمایی کرد

825

 

ناسا با همکاری بویینگ، فضاپیمایی ساخته است. نام این فضاپیما استارلاینر است. ناسا سال گذشته با دو شرکت «بویینگ» و «اسپیس ایکس» برای ساخت فضاپیمایی امن و ارزان‌قیمت جهت انتقال فضانوردان امریکایی به ایستگاه بین‌المللی فضایی قرار‌داد بست.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

حالا شرکت بویینگ نام فضاپیمای خود را نیز تعیین کرده است، «بویینگ CST-100 استارلاینر» این فضا پیما CST-100 استارلاینر (Starliner) نام گرفته است و در حال حاضر مراحل و ساخت و توسعه‌اش را در «مرکز فضایی کندی» (Kennedy Space Center) در فلوریدا می‌گذراند.

ناسا می‌گوید این فضاپیما با هدف ساخت فضاپیمایی تمام اتوماتیک با ظرفیت بالای پرواز طراحی شده است. ناسا هم‌چنین گفته که ممکن است از این فضاپیما برای سفر تفریحی مردم عادی به مدار زمین هم استفاده کند.

 

فضاپیمای مسافربری 

«جان البون» معاون و مدیر بخش «اکتشاف فضایی» شرکت بویینگ در این باره گفته است: «صد سال پیش، شاهد طلوع هوانوردی بودیم و امروز به کمک ناسا، طلوع دوره‌ی فضانوردی را می‌بینیم.»

 

فضاپیمای مسافر بری

ناسا امیدوار است تا بتواند به کمک فضاپیمای استارلاینر، استفاده‌ی بهتری از ایستگاه بین‌المللی فضایی داشته باشد. قرار است مراحل آزمایش فضاپیمای جدید تا سال ۲۰۱۷ به پایان برسند.

منبع: Red Orbit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.