دنیای فناوری

احتمال رونمایی کانن از دوربین بدون آینه و فول فریم خود پس از نمایشگاه فوتوکینا ۲۰۱۸

554

 

مدتی پیش کانن و نیکون، دو شرکت مطرح دنیای عکاسی اعلام کردند که قصد دارند تا پایان سال میلادی جاری از دوربین‌های بدون‌ آینه و فول‌فریم خود رونمایی کنند. براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، دوربین جدید بدون‌ آینه و فول‌فریم کانن تا پیش از نمایشگاه فوتوکینا ۲۰۱۸ (بزرگترین نمایشگاه تجاری جهان در حوزه‌ی عکاسی) که از ۴ مهر (۲۶ سپتامبر) آغاز می‌شود، رونمایی نخواهد شد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

کانن اعلام کرده است که درست همانند نیکون، از دو دوربین جدید فول‌فریم و بدون آینه با سنسورهای ۲۴ و ۳۰.۴ مگاپیکسل رونمایی خواهد کرد؛ با این حال ممکن است اجازه‌ی درخشش نیکون را در رویداد فوتوکینا ۲۰۱۸، با رونمایی از دوربین‌های مدل‌ نیکون Z7 و نیکون Z6 فراهم کند.

احتمال دارد که کانن، مدل‌های فول‌فریم و بدون آینه‌ی جدید خود را پس از این رویداد عکاسی بزرگ، معرفی کند. کانن، برخلاف نیکون عجله‌ای برای ورود به بازار بدون آینه ندارد؛ زیرا این شرکت ۵۰ درصد از بازار جهانی دوربین و همچنین، جایگاه اول بخش دوربین‌های بدون آینه را در ژاپن در اختیار دارد.

در گزارش وب‌سایت CanonRumors چنین آمده است: ما پیشتر اعلام کردیم که اکثر تبلیغات دوربین‌های بدون آینه متعلق به نیکون در نمایشگاه فوتوکینا ماه بعد است. به‌گفته‌ی یک منبع مورد اطمینان، هیچ‌گونه معرفی رسمی در رابطه با دوربین بدون آینه و فول‌فریم از جانب کانن پیش از رویداد فوتوکینا در ماه بعد صورت نخواهد گرفت.

پیش‌بینی‌هایی که تاکنون در رابطه با دوربین فول‌فریم و بدون آینه کانن صورت گرفته است

یکی از این دوربین‌ها دارای سنسور فول‌فریم ۳۰.۴ مگاپیکسل با کُدنام K424 است که هم‌اینک درحال تست بوده و خصوصیاتی مشابه دوربین ۵D Mark IV کانن دارد. دوربین دیگر دارای سنسوری با تصویر فول‌فریم و در حدود ۲۴ مگاپبکسل است که کُد نام آن K433 بوده و شایعه شده است که با دوربین عکاسی سونی a7 III رقابت خواهد کرد.

هر دو دوربین فول‌فریم و بدون آینه، دارای قابلیت فیلم‌برداری با وضوح ۴K هستند و مدل پرچمدار دارای ویژگی‌های بهتری است.
احتمالا یک منظره‌یاب الکترونیکی (EVF) متحرک روی یکی از این دوربین‌ها کار گذاشته خواهد شد.

در حال‌ حاضر هیچ طرحی در رابطه با عرضه‌ی یک دوربین بدون آینه و فول‌فریم کانن برای رقابت با دوربین عکاسی سونی a7S III وجود ندارد.

بر اساس گزارش CanonRumors، مانت جدید بدون آینه‌ی کانن در مقایسه با مانت EF فعلی، رویکردی جذاب خواهد بود.
هر دو دوربین تا قبل از اواسط سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه خواهند شد و هیچ اخباری در رابطه با روز معرفی در دسترس نیست؛ اما اولین دوربین فول‌فریم و بدون آینه‌ی کانن در ماه سپتامبر، حوالی رویداد فوتوکینا معرفی خواهد شد.

منبع DAILYCAMERANEWS

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.