دنیای فناوری

فضاپیمای کاسینی تصاویری از قمر دیونه سیاره زحل به زمین ارسال کرد

379

 

فضاپیمای کاسینی هنوز فعال است و همچنان تصاویری هیجان‌انگیز از دنیای اسرارآمیز زحل برای ما میفرستد. آخرین تصویر مربوط به قمر «دیونه» است که گفته می‌شود بر روی پوسته خود یخ دارد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید، تصویری از قمر «دیونه» (Dione) زحل است. این تصویر نیز همانند تمامی تصاویر نمای نزدیک زحل، توسط فضاپیمای «کاسینی» ناسا و ESA ثبت شده است. این تصویر حدود شش روز پیش و در حین گذر کاسینی از کنار این ماه ثبت شده است.    

بیش از ۱۰ سال است که کاسینی به دور زحل می‌چرخد و تصاویری از این سیاره افسانه ای و قمرهای آن ثبت می‌کند. تصویر مذکور در فاصله ۳۲۱ مایلی (۵۱۷ کیلومتری) و با استفاده از دوربین میدان دید کم این فضاپیمای قدیمی به ثبت رسیده است. پیشتر کاسینی در سال ۲۰۱۱ توانسته بود به فاصله ۶۲ مایلی (۱۰۰ کیلومتری) دیونه نیز برسد.  

moon2

تصویر دیگری که در زیر مشاهده می‌کنید از فاصله ۴۸ هزار مایلی (۷۷۲۴۸ کیلومتری) ما به ثبت رسیده و در آن می‌توان زحل، حلقه‌های زیبای آن و همچنین قمر «انسلادوس» (Enceladus) زحل (در بالا سمت راست) را مشاهده کرد.    

انسلادوس یکی دیگر از قمرهای مشهور زحل است که دانشمندان عقیده دارند بر روی سطح آن آب گرم و موادی شیمیایی وجود دارد که امکان وجود حیات در آن را زیاد کرده است. کاسینی به زودی به فاصله ۳۰ مایلی (۵۰ کیلومتری) این قمر خواهد رسید. پس منتظر می‌شویم ببینیم راز این قمر یخی فاش خواهد یا خیر.

منبع : Engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.