دنیای فناوری

فضاپیمای کاسینی دو باره برای جمع آوری اطلاعات از قمر یخی زحل (انسلادوس) بازدید می کند

411

 

ناسا می‌خواهد در ماموریتی امکان زیستن در «انسلادوس» (Enceladus)، قمر یخی سیاره‌ی زحل را به کمک اطلاعاتی که فضاپیمای «کاسینی» (Cassini) می‌فرستد، بررسی کند. حالا، قرار است که این فضاپیما برای جمع‌آوری اطلاعات از انسلادوس، سه بار دیگر به این قمر نزدیک شود؛ که احتمالا برای آخرین بار خواهد بود، زیرا این فضاپیما تنها دو سال تا پایان ماموریت خود فاصله دارد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

براساس گفته‌ی ناسا، این فضاپیما به قطب شمال این قمر نزدیک خواهد شد؛ این منطقه در پروازهای قبلی بسیار تاریک بود و نمی‌شد تصاویری از آنجا ثبت کرد. این سازمان می‌خواهد بداند که آیا در قطب شمالِ این قمر هم مثل قطب جنوب شیارهایی یافت می‌شود یا خیر. کاسینی در ارتفاع ۱۸۳۷ کیلومتری از سطح انسلادوس پرواز خواهد کرد. 

این فضاپیما در سال ۲۰۰۵ در سطح انسلادوس، گاز و آب‌فشان‌هایی را کشف کرد که آب‌ را به بیرون پخش می‌کردند. اخیرا به کمک نمونه‌ها و اطلاعاتی که جمع‌آوری شده بود، دانشمندان به این فرضیه رسیدند که پنجره‌های گرمابی باعث تشکیل این آب‌فشان‌ها شده‌اند. همچنین، این فضاپیما کمک کرد دانشمندان بفهمند که انسلادوس تاحدودی لرزان و مرتعش است؛ این یافته ثابت می‌کرد که اقیانوس‌اش سراسر این قمر را در بر می‌گیرد.

منبع : Engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.