دنیای فناوری

چین اولین هواپیمایی مسافربری خود را با نام C919 رونمایی کرد

520

 

هواپیمای مسافربری C919 کشور چین می‌تواند ۱۵۸ مسافر را به نقاط مختلف جابه‌جا کند. براساس اطلاعات منتشر شده این هواپیما برای رقابت با بوئینگ ۷۳۷ و ایرباس A320 ساخته شده است. بسیاری از خبرگزاری‌های کشور چین ساخت این هواپیما را یک اتفاق مهم تاریخی برای این کشور قلمداد کردند. لی جیاژیانگ (Li Jiaxiang) رییس سازمان هواپیمایی کشور چین گفت: «یک ملت بزرگ باید هواپیما خودش را هم داشته باشد و صنعت حمل و نقل هوایی کشور چین نباید به واردات وابسته شود.» 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

البته بسیاری از قطعات این هواپیما در کشورهایی مانند آمریکا، اروپا و برزیل توسط شرکت Embraer ساخته شده که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده‌ی هواپیما در دنیا به شمار می‌رود. کشور چین امیدوار است که در آینده  بتواند تمام قطعات این هواپیما را خودش تولید کند.  کار سخت هواپیمای C919 از سال ۲۰۰۸ میلادی آغاز شده بود. اولین پرواز آزمایشی این هواپیما هم سال گذشته صورت گرفت.

براساس اطلاعات منتشر شده، این هواپیما از سال ۲۰۱۶ کار خودش را آغاز خواهد کرد.  موتور این هواپیما توسط شرکت فرانسوی Safran و شرکت آمریکایی GE ساخته شده و توانایی پرواز تا بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر با یک بار سوخت‌گیری را به هواپیما می‌دهد.  تا این لحظه بیش از ۵۱۷ فروند از این هواپیما برای شرکت‌های مختلف هواپیمایی کشور چین در دست ساخت قرار دارد که از بین آن‌ها دو شرکت Air China و Hainan Airlines بیشترین سفارش را ثبت کرده‌اند.

این دو شرکت ماه گذشته اعلام کردند که به شهر منچستر کشور انگلستان پرواز مستقیم خواهند داشت.  کشور چین در دهه‌ی ۷۰ میلادی هم یک هواپیمای مسافربری به نام Y-10 را ساخته بود. این هواپیما در سال ۱۹۸۰ اولین پرواز خودش را انجام داد و در سال ۱۹۸۴ هم از رده خارج شد. البته هواپیمای Y-10 به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته بود.

منبع The Guardia

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.