دنیای فناوری

چینی ها با کپی کاری از پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان ، کنسول ۷۰ دلاری ساختند

1,224

 

همه می‌دانیم که کشور چین به کپی‌کاری و ساخت اجناس تقلبی شهرت ویژه‌ای دارد و به راحتی هر برندی را کپی می‌کند. اما این بار اعتماد به نفس چینی‌ها زیادی کرده و به سراغ ساخت یک کنسول بازی رفته‌اند. با نگاهی کوتاه به تصویر به راحتی تشخیص می‌دهید برای ساخت این کنسولی که OUYE نام دارد از چه چیزی الهام گرفته شده است. در این کنسول ویژگی سه دستگاه بازی دیگر با هم ادغام شده است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

نام آن مشابه OUYA میکروکنسول اندرویدی است که توقف تولید شده؛ طراحی آن کاملا یادآور طراحی پلی استیشن ۴ بوده و خطوط مورب آن هم از روی ایکس باکس وان برداشته شده؛ دسته‌ی آن هم شباهت بسیاری به دسته‌ی ایکس باکس وان دارد که تغییرات کوچکی در آن دیده می‌شود. براساس وب‌سایت Kotaku، این کنسول هم درست مثل OUYA بر مبنای اندروید قرار دارد.    

انتظار می‌رود که کنسول OUYE اندکی از OUYA قدرتمندتر باشد، اما مشخصات فنی آن هنوز معلوم نیست. سازندگان این کنسول امیدوار هستند که از طریق وب‌سایت KickStarter 15000 دلار کمک مالی جمع‌آوری کنند. قیمت OUYE حدود ۷۰ دلار برآورد شده که قیمت بسیار ارزانی است.

one ps4

این طور که به نظر می‌رسد، کاربران اینترنتی چینی از معرفی چنین کنسولی بسیار ناراضی هستند زیرا آشکارا تقلیدی از کنسول‌های مختلف محسوب می‌شود. نکته‌ی جالب ماجرا اینجاست که شرکت سازنده‌ی آن ادعا می‌کند ۶ ماه صرف طراحی این دستگاه کرده است. با توجه به کپی‌کاری مشهود در این کنسول، باور چنین ادعایی بسیار سخت است.

منبع : Gizmag

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.