دنیای فناوری

ساخت طولانی ترین تونل دنیا با نام Gotthard Base در سویس به پایان رسید

444

 

ساخت تونل Gotthard Base کشور سوییس به پایان رسیده است. این تونل که ۵۶ کیلومتر طول دارد، طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل حمل و نقل در دنیا است.  کوه‌های آلپ سوییس پر از مناطق کوهستانی، دره‌ها، قله‌ها و دشت‌های بزرگ است؛ طوری که گذر از این مجموعه کوهستان‌ها کار راحتی نیست.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

این کوهستان‌ها مانع از اتصال مناطق زیادی مثل «زوریخ»، «میلان» و «تورین» شده است؛ مناطقی که می‌توانند با یکدیگر تبادلات اقتصادی مهمی داشته باشند.  کشور سوییس چند سالی است که مشغول ساخت تونلی از میان این کوه‌ها است. این کشور اخیرا خبر از اتمام ساخت این تونل داده است.

ساخت تونل ۳۵ مایلی (۵۶ کیلومتری) Gotthard Base به پایان رسیده و ریل‌های قطار هم در آن قرار داده شده است. این تونل در حال حاضر طولانی‌ترین تونل قطار دنیا است. رکورد طولانی‌ترین تونل قطار پیش از این در دست تونل ۳۳ مایلی (۵۳ کیلومتری) Seikan در ژاپن بود.  

Tunnel-1

مسوولان کشور سوییس برای رونمایی از این تونل، مراسمی در داخل آن برگزار و خبرنگاران را دعوت کرده بودند. قرار است آزمایش‌های اولیه‌ی تونل در روز اول اکتبر (۹ مهر) شروع شود. اولین قطارها در خرداد سال آینده حرکت خود را شروع خواهند کرد. طولانی‌ترین تونل دنیا، تونل آبی Delaware Aqueduct در امریکا است. این تونل در سال ۱۹۴۵ ساخته شده است و ۱۳۷ کیلومتر طول دارد.

منبع : Business Insider

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.