دنیای فناوری

دانلود کنید : با اپلیکیشن Hush طول عمر باتری گوشی تان را بیشتر کنید

790

 

متاسفانه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در گوشی‌های اندرویدی عمر باتری آن‌ها است؛ به‌این دلیل که برخی از نرم‌افزارها در پس‌زمینه‌ی گوشی اندرویدی به‌طور مداوم کار می‌کنند و باعث می‌شوند عمر باتری گوشی شما کاهش یابد. برهمین اساس به گزارش وب‌سایت Edgadget، پژوهشگران دانشگاه Purdue برای کمک به حل این مشکل یک برنامه‌ی جدید به‌نام Hush را طراحی و تولید کرده‌اند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

این برنامه با همکاری دو شرکت اینتل و یک استارت‌آپ تولیدکننده گوشی‌های هوشمند به‌نام Enerlytics تولید شده است. با نصب برنامه‌ی Hush روی گوشی هوشمند اندرویدی تمام برنامه‌هایی که در حالت Sleep گوشی هم در پس‌زمینه‌ی آن در حال اجرا هستند، متوقف می‌شوند. به‌طور کلی این برنامه، قادر است اپلیکیشن‌هایی که بیش‌تر استفاده می‌شوند را در اولویت قرار داده و برنامه‌هایی که باعث می‌شوند عمر باتری کاهش یابد را کم‌تر مورد استفاده قرار دهد. 

>>۵ نکته کار آمد برای افزایش طول عمر باتری گوشی های هوشمند

به‌گفته‌ی یکی از استادان الکترونیک دانشگاه Purdue، زمانی‌که صفحه‌نمایش گوشی اندرویدی خاموش باشد، سخت‌افزار گوشی باید در حالت Sleep قرار گیرد و میزان مصرف انرژی در این حالت نزدیک به صفر باشد. همچنین Charlie Hu، مهندس کامپیوتر این دانشگاه معتقد است، زمانی‌که از اپلیکیشن‌های گوشی‌تان استفاده نمی‌کنید باید صفحه‌نمایش آن را خاموش کرده تا گوشی در حالت Sleep قرار گیرد. این در حالی است که در حال حاضر برنامه‌های روی گوشی اندرویدی در حالت Sleep متوقف نمی‌شوند.

low-batter1y

به‌گفته‌ی او دلیل این موضوع یک باگ نرم‌افزاری است و به‌این خاطر است که برنامه‌نویسان قادر نبودند از کدهای اندروید برای کنترل مصرف انرژی در گوشی‌های اندرویدی استفاده کنند.  low-batter1y  در حال حاضر با توجه به پیشرفت‌ فناوری و تلاش‌های زیادی که برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند انجام می‌شود، برنامه‌ی Hush یک اقدام مناسب در این زمینه محسوب می‌شود. 

اگر شما هم یکی از کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی هستید که عمر باتری‌ گوشی‌تان دوام چندانی ندارد، می‌توانید این برنامه را از طریق Google Play Store دانلود کرده و روی دستگاه خود نصب و اجرا کنید.

منبع : Digital Trends

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.