دنیای فناوری

پروژه هشت میلیارد دلاری برج های اینفینیتی در سیدنی استرالیا

1,137

 

پروزه هشت میلیارد دلاری استرالیا معادل شش میلیارد دلار آمریکا، نوسازی میدان گرین در شهر سیدنی استرالیا با کلنگ زنی احداث برج های مجلل اینفینیتی آغاز شده است. این مجموعه را گروه معماری کویچی تاکادا طراحی کرده است. ۴۰۱ واحد آپارتمان در ۱۸ طبقه فوقانی برج ها جای گرفته و طبقات همکف و اول بین ۳۰ مرکز تجاری، رستوران و کافه تقسیم خواهد شد. نمای جلوی این برج را شیشه های طرح دار و ورقه های آلومینیومی شکل خواهد داد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

این برج های زیبا ۲۰ طبقه که تحت مالکیت گروه کراون قرار دارد از طراحی حلقوی خاصی بهره می برد که یکی از گوشه های مجموعه را برای احداث باغ ها و بهار خواب های (تراس ها) طبقاتی پایین آورده است. برخی آپارتمان ها به فضای سبز اختصاص دارد و برخی دیگر به بهار خوابهایی دسترسی دارند که مشرف به تراس عمومی جنوبی برج است.

در سوی دیگر (گوشه شمالی برج ها) به نظر می رسد که قالبی مرتفع از برج بریده شده به گونه ای که فقط دو طبقه آخر به هم متصل مانده اند. این طراحی خاص علاوه بر فراهم آوردن دسترسی واحد منطقه شمالی به نور طبیعی، ۱۱۸۰ متر مربع از حیاط مرکزی مجموعه را نیز در معرض نور طبیعی قرار داده است.

برج های اینقینیتی (1)

این مجموعه به مراکز تفریحی ورزشی متنوعی مانند لانژآسمانی (پشت بام)، استخر بی انتها، اسپا، سالن ورزش، اتاق موسیقی، و سالن سینمای کوچک مجهز است. همچنین سالن کنفرانسی به ظرفیت ۴۵۰ نفر برای این برج ها پیش بینی شده است. طبق برنامه ریزی، برج اینفینیتی در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) به بهره برداری خواهد رسید.

شهر داری سیدنی در طرح کلان تری که ۱۳ میلیارد دلار استرالیا (ده میلیار دلار آمریکا) ارزش دارد، ۲۷۸ هکتار از زمین های مرکز شهر را در حوالی میدان گرین بازسازی خواهد کرد. این طرح شامل احداث ۳۰ هزار و پانصد واحد مسکونی جدید، کتابخانه، مرکز خرید، پارک، مرکز ورزش های آبی و مرکز نگهداری کودکان خواهد بود. اجرای طرح نهایی تا سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۹) ادامه خواهد داشت.

برج های اینقینیتی (5)برج های اینقینیتی (2)برج های اینقینیتی (3)

 

1 نظر
  1. freight می گوید

    سیدنی شهر بسیار زیبا و دیدنی هستش .  بناهای بسیار زیبا و فرهنگ بسیار بالای مردم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.