دنیای فناوری

جت F-35B برای استفاده در ماموریت‌های ارتش امریکا چراغ سبز گرفته است

705

 

پس از سال‌ها توسعه و آزمایش، نیم تریلیون دلار بودجه و تاخیرهای متعدد، جت جنگی F-35B بالاخره کار خود را آغاز خواهد کرد. جت جنگی F-35B وارد مرحله‌ی IOC یا «آماده به کار اولیه» در ارتش امریکا شده است. یعنی ارتش امریکا از این پس می‌تواند از جت F-35B در تمام ماموریت‌های‌اش استفاده کند.  

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

جت F-35B Lightning II همانند F-22 یک جت جنگی نسل پنجمی است. این جت که توسط شرکت بزرگ «لاکهید مارتین» (Lockheed Martin) ساخته شده است، مدت زمان تیک‌آف کوتاهی دارد و می‌تواند به صورت عمودی هم فرود بیاید (STVOL). ارتش امریکا می‌خواهد ۳۴۰ جت از مدل B و ۸۰ جت از مدل C را خریداری و آن‌ها را جایگزین F/A 18 Hornet کند.

F-351

جت‌های جنگی F-35B قرار است پشتیبانی هوایی نزدیک ارایه دهند و حمله و دفاع هوایی نیز بخشی از وظایف آن‌ها است. این جت‌ها هم‌چنین قابلیت هدف‌گیری مناطق با فاصله‌های زیاد را هم دارند.  

ساخت جت‌های مدل F-35 با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بود. پروژه‌ی ساخت این جت‌ها از همان سال ۲۰۰۶ که اولین نمونه‌ی اولیه از این جت‌ها به پرواز درآمد با مشکلات بودجه و تاخیرهای زمانی زیادی مواجه شد. بین سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ هم جاسوسان خارجی توانستند چند ترابایت از داده‌های فنی این جت‌ها را به‌دست آورند.

F-352

 اولین F-35B قرار است در سال ۲۰۱۷ در ژاپن مستقر شود. جت‌های F-35A که برای نیروی هوایی امریکا ساخته شده‌اند از پاییز امسال شروع به کار می‌کنند و استفاده از مدل C هم که یک هواگرد ناونشین است برای سال ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی شده.

منبع : Engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.