دنیای فناوری

آشنایی با یک تکنولوژی خاص به نام پرینتر سه بعدی!

424

 

از پرینترهای سه بعدی برای نمونه سازی و مدل سازی سریع استفاده می شود که مراحل اولیه برای تولید یک محصول مورد نیاز را به راحتی سرعت می بخشد. همین موضوع سبب می شود که وقت و انرژی کمتری برای ساخت یک محصول نهایی صرف شود و نمونه سازی با دقت و جزییات بیشتری انجام گیرد.در ادامه با مقالات آموزشی ما میهن کار همراه باشید تا پرینترهای سه بعدی  و تاثیر آن در صنایع آینده در همراه باشید.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

رشد و پیشرفت فرآیندهای سه بعدی سبب شده است که این پرینترها با گذشت زمان برای بیشتر مصارف به طور کاربردی دنبال شوند و از آنها برای بیشتر بخش های صنعتی استفاده کنند. از این پرینترها برای کاربردهایی همچون ابزارسازی و ریخته گری نیز استفاده می شود و فرایندهای گوناگون تولید را طی می کنند. در بازارهای که حیطه ی صنعتی دارند از پرینترهای سه بعدی در تمام روندهای تولیدی استفاده می کنند.

پرینتر سه بعدی 3ساخت جواهرات و زیورآلات نیاز به تخصص و دقت بسیار بالایی می باشد که در کنار آن باید از تخصص هایی مانند قالبکاری و پرداخت نیز بهره مند باشید هر کدام از این موارد نیاز به دانش فنی مربوط به خود را می باشد که در سال های متوالی کسب می شوند.

استفاده از  انواع پرینتر ۳ بعدی  در زمینه پزشکی یکی از مهم ترین بخش های استفاده از پرینتر سه بعدی می باشد که باید مد نظر قرار گیرد. این قسمت از پرینتر سه بعدی اولین بخش استفاده از پرینتر سه بعدی می باشد که باید در نظر گرفت. به این موضوع نیز اشاره کرد این بخش از استفاده از پرینتر سه بعدی سبب بهتر شدن زندگی مردم می شود و این بخش مدام در حال پیشرفت و بهینه سازی می باشد و با استاندارد های پزشکی سازگار می باشد.

پرینترهای سه بعدی برای بهره گیری در صنعت دندانپزشکی استفاده می شود که از این پرینت های برای ساخت مدل اولیه بهره گرفته می شود. یکی از مواردی که از پرینتر سه بعدی در صنعت پزشکی استفاده می شود ساخت سیمهای ارتودنسی است که برای دندان مورد استفاده قرار می گیرد. توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرینترهای سه بعدی نگاهی هم به سایت معروف (۳D Printer Guide) 3dhubs داشته باشید.

پرینتر سه بعدی 3از دیگر کاربردهای پرینتر سه بعدی که می توانیم به آن اشاره کنیم این است که می توان برای ساخت ایمپلنت های مفصل ران و زانو و سمعک نیز بهره گرفت که می تواند برای بیمارانی که مشکل آرتروز یا پوکی استخوان دارند بسیار کاربردی می باشد. همچنین می توان به این نکته نیز اشاره کرد که با استفاده از این پرینتر سه بعدی می توان برای بافت استخوان یا افرادی که دچار مجروحیت بر اثز حوادث شده اند، بهره گرفت. در زمینه پزشکی با استفاده از پرینتر های سه بعدی می توان برای افرادی که اعضای بدن خود را از دست داده اند اعضای جدید ساخت.

یکی دیگر مم ترین بخش های استفاده از پرینتر سه بعدی این است که با استفاده از این تکولوژی می توان قطعات حساس موتور هواپیماها را تولید کرد. به این صورت که می توانید اولین شکل و نمونه اولیه قطعه مورد نظر را تولید کنید.

مورد جالبی که در مورد پرینترهای سه بعدی وجود دارد این است که با استفاده از پرینتر سه بعدی می توانید مدل های دقیق در زمینه معماری و ساختاری تولید کنید. استفاده از پرینتر سه بعدی در زمینه باعث می شود که مدل سازی و نمونه سازی با سرعت بسیار بالاتری و آسان تری انجام گیرد.

پرینتر سه بعدیمورد بسیار جالبی که دربارهی پرینترهای سه بعدی وجود دارد این است که با استفاده از پرینتر سه بعدی می توان در زمینه صنعت مواد غذایی با پیشرفت بسیار زیادی مواجه شد اگرچه استفاده از پرینتر سه بعدی در صنعت غذایی نوپا می باشد و خیلی دیرتر از صنعت های دیگر وارد عرصه کاربردی پرینتر سه بعدی شد، شاهد پیشرفت روز افزون در این زمینه هستیم.

اولین پرینتر سه بعدی که در زمینه صنعت غذایی شد، توانایی ساخت مواد غذایی با شکلات و شکر بود و با گذشت زمان این مسئله با پیشرفت چشمگیری مواجه شد تا جایی که از این پرینتر سه بعدی برای ساخت پروتئین سلولی و بافت پروتئینی استفاده می شود. مطلب دیگر این است که به تازگی به راحتی می توانید از پرینتر سه بعدی برای خود یک ماکارونی خوشمزه پرینت بگیرید. مطلبی که وجود دارد این است که در صنعت غذایی محققان برای استفاده از پرینتر برای ساخت تمام مواد غذایی با جزییات کامل در حال بررسی و تقیقات گسترده هستند.

منبع: http://mihanwork.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.