دنیای فناوری

کشف مواد حیاتی از سطح دنباله داری ۶۷پی

761

comet

به نظر سفر پرمخاطره فیله و روزتا بی‌ثمر نبوده و این کاوشگر در بررسی‌های خود مولکول‌های ارگانیک یا آلی را در اتمسفر دنباله‌دار ۶۷پی کشف کرده است. سازمان فضایی اروپا هنوز نمی‌داند که این مولکول‌ها شامل چه مواردی می‌شوند، اما بدون شک می‌تواند نظریه مطرح شده مبنی بر انتقال حیات توسط دنباله‌دارها به زمین را تقویت کند. 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

به مولکول‌هایی ارگانیک گفته می‌شود که کربن در ساختار آن‌ها حضور دارد. زندگی بر روی کره زمین بر اساس کربن شکل گرفته، اما این گمان قوی وجود دارد که این مولکول‌ها از مکانی غیر زمینی به سیاره ما آورده شده باشند. 

شبیه سازی های کامپیوتری نشان می‌دهد که بمباران ذرات یخی کوچک توسط فرابنفش می‌تواند تولید مولکول‌های ارگانیک فضایی را در پی داشته باشد. بدین طریق دنباله‌دارها که مسافران همیشه در سفر کهکشان‌ها بوده‌اند می‌توانند این مولکول‌های ارگانیک را به سیاره ما آورده باشند.

به گفته سازمان فضایی اروپا، تیم تحقیق روزتا هنوز از نوع این مواد ارگانیک آگاه نیست. ممکن است این مولکول‌ها ساده و به عنوان مثال متان باشند، اما حضور مواد پیچیده‌تری مانند آمینو اسیدها نیز بر روی این دنباله‌دارها رد نشده است.

برای درک هر چه بیشتر شرایط حاکم در این دنباله‌دار، آنالیز بخش‌های بیشتر و عمیق‌تری نیاز خواهد بود.

اطلاعات رسیده از سوی فیله نشان می‌دهد که بر خلاف تصور کنونی، این کاوشگر نتوانسته تا عمق پایینی را دریل کند. یکی از دانشمندان این پروژه به بی‌بی‌سی گفته که اطلاعات رسیده مربوط به بخش خاک زیرین دنباله دار نمی‌شود، اگرچه سیگنال‌ها نشان می‌دهد که کاوشگر عملیات دریل را در بهترین حالت انجام داده است. 

در این شرایط می‌توان سه فرضیه را مطرح کرد؛ ۱- ضخامت اولیه دنباله دار اشتباه بوده و بیش از ۲۳ سانتی متر فرض شده می‌باشد. در نتیجه برای دسترسی به نمونه خاک باید عمق بیشتری دریل شود ۲- مواد ارگانیک به شکل چشمگیری در این دنباله دار حضور ندارد ۳- ممکن است دستگاه سیگنال اشتباهی مبنی بر دریل کامل فرستاده باشد.

برای روشن‌تر شدن ابهامات، تنها باید در انتظار روشن‌شدن دوباره فیله با استفاده از ذخیره پنل های خورشیدی آن بود. پیشبینی شده که با نزدیک شدن دنباله‌دار به خورشید، شانس فعال شدن دوباره آن بیشتر می‌شود.

منبع : Gizmodo 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.