دنیای فناوری

عرضه جهانی ساعت هوشمند اپل و فروش خیره کننده آن در عرض چند دقیقه

275

Apple_Gold_Red_Watch_Wide

دیروز اپل پیش فروش ساعت هوشمند خود را آغاز کرد و طبق گزارش‌ها اولیه تنها ۶ ساعت زمان لازم بود تا تمامی مدل‌های اپل واچ در آمریکا پیش فروش شود. در گزارش دیگری «جین مانستر» (G. Munster) از تحلیلگران «پایپر جافری» (Piper Jaffray) نیز خبر داده که برخی از مدل‌های اپل واچ در کمتر از چند دقیقه به فروش رسیدند. 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

به گفته این تحلیلگر، بیشتر مدل‌های اپل بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه (با توجه به مدل آن‌ها) به فروش رسیده‌اند. همچنین درحالی که اپل گفته بود در زمانی بسیار زود این ساعت‌ها را به دست خریداران خواهد رساند، همزمان با پیش‌فروش خبر داده که مشتریان باید بین ۴ تا ۶ هفته و یا تا ماه‌های ژوئن/جولای برای دریافت خریدهای خود منتظر بمانند. 

>> ساعت‌های هوشمند اپل با خالکوبی مشکل دارند!

همزمان طبق گزارش‌های اولیه اپل واچ ۲۰ هزار دلاری (Apple Watch Edition) نیز خوش درخشیده و حداقل در کشور چین (که پیشبینی می‌شد بیشترین فروش را داشته باشد) در کمتر از یک ساعت تمامی مدل‌های آن به فروش رفته است. «بن تامپسون» (B. Thompson) از تحلیلگران مشهور بازار در توییتی نوشته که تمامی فروشگاه‌های بزرگ چین را چک کرده و همه آن‌ها از تمام شدن گران‌قیمت‌ترین مدل اپل واچ خبر داده‌اند. 

hero_ygold_edition_xlarge

با وجود این اخبار، تعداد اپل واچ ‌های به فروش رفته مشخص نیست و باید در انتظار آمار رسمی اپل باشیم. درخواست‌ بسیار بالا برای فروش اولیه‌ی اپل واچ تعجب برانگیز نیست. «آنجلا آرنتس» (A. Ahrendts) مدیر فروشگاه‌های فیزیکی اپل چند روز قبل از آغاز پیش فروش گفته بود: "بنا بر آمار بالای بازدیدکنندگان فروشگاه‌های فیزیکی و غیرفیزیکی اپل، پیشبینی می‌شود که میزان درخواست‌های اولیه بیشتر از موجودی انبارها باشد." 

ساعت هوشمند اپل واچ

به نظر می‌رسد اپل در تولید ساعت‌های هوشمند خود مشکلاتی را تجربه می‌کند. این شرکت در سپتامبر گذشته و همزمان با معرفی اولیه گفته بود که در اوایل سال ۲۰۱۵ آن را روانه بازار می‌کند. اما اوایل سال ۲۰۱۵ تقریبا به انتهای خود رسید و حالا اپل اعلام کرده که از ۲۴ آوریل فروش رسمی اپل واچ را آغاز خواهد کرد. 

>>۴ نکته جالب درباره ساعت اپل

ساعت هوشمند اپل واچ

بر اساس گزارشی که تحلیلگر پایپر جافری تهیه کرده، تعداد محدودی از مشتریان اپل ساعت هوشمند این شرکت را دریافت خواهند کرد و بیشتر کاربران باید تا میانه می یا ژوئن برای دریافت ساعت پیش خرید کرده‌ی خود منتظر بمانند. 

منبع : TheVerge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.