دنیای فناوری

Gotham Air تاکسی هلیکوپتری که می توانید با اسمارتفون خود سفارش دهید.

769

 

سرویس های حمل و نقل معروفی همچون Ober و Lift در شهرهای بزرگ جهان طرفدارهای زیادی پیدا کردند و روزانه میلیون ها نفر برای جا به جا شدن از آن ها استفاده می کنند، این سرویس های حمل و نقل اینترنتی که از راه اپلیکیشن های موبایل قابل استفاده هستند به ویژه در آمریکا گسترش زیادی پیدا کرده اند اما حالا یک سرویس بسیار جالب هوایی با نام Gotham air به این سرویس های عمومی حمل  نقل نیز اضافه شده است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

سرویس های حمل و نقل اینترنتی که از طریق اپلیکیشن های موبایل قادر به سفارش هستند، در کشور آمریکا گسترش زیادی پیدا کرده اند. سیستم Gotham air بر خلاف Lift و ober به  وسیله خودرو افراد را جا به جا نمی کند و به جای آن هلیکوپتر هایی را در اختیار مردم نیویورک قرار داده است. این سرویس به تازگی اپلیکیشن های موبایل را برای پلتفرم های اندروید و ios منتشر کرده است و افراد می توانند با سفارش یک هلیکوپتر سریعتر از تاکسی به بخش های دیگر شهر منتقل شوند. البته فعلا مسیر های حرکت هلیکوپتر ها محدود به فرودگاه های این شهر به مرکز شهر ملهتن است و مسافران نیز تنها می توانند ۱۱ کیلوگرم بار توسط این هلیکوپتر ها جا به جا کنند.

برای سفارش هر هلیکوپتر به وسیله اپلیکیشن تنها لازم است با دانلود و نصب آن در گوشی یک حساب بسازید و برای هر تعداد صندلی درخواستی خود ۲۱۹ دلار بپردازید. البته این سرویس در بعضی اوقات روز هزینه انتقال را تا ۹۹ دلار هم پایین می آورد. هلیکوپتر های سرویس جدید Gotham air تنها در صورتی به پرواز در می آیند که چهار صندلی از ۶ صندلی کامل این وسیله رزو بشود، این اپلیکیشن کاربران را راهنمایی می کند تا هلیکوپتر هایی را سفارش دهند که تا آن زمان چهار صندلی شان رزرو شده باشد. با توجه به تازه بودن این نوع سرویس حمل و نقل عمومی قیمت بالایی برای حمل مسافران تعیین شده است و بیشتر افراد ثروتمند شهر نیویورک را هدف گرفته است.

هلیکوپتر های Gotham air گواهینامه FAA را دریافت کرده اند و مسافران خودشان را به خوبی در یک سفر کوتاه به مقصد می رسانند. کمتر از شش دقیقه طول می کشد تا این هلیکوپتر مسافرانشان را به مقصد دلخواهشان برسانند.

در آینده ای نزدیک ممکن است خطوط مسافربری این هلیکوپتر ها گسترش پیدا کند و مناطق وسیع تری از نیویورک را تحت پوشش قرار دهند.

منبع: engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.