دنیای فناوری

گیتار؟ بیس؟ پیانو؟… با ابزار Artiphon همه این ها را یکجا داشته باشید

346

 

Artiphon نام فناوری کوچک و جدیدی است که شبیه به گیتارهای دیجیتالی است اما می تواند موزیک گیتار، ویالون، پیانو یا درام و دستگاه های دیگر را تولید کند، این دستگاه بسیار جالب یک رابط حساس فشار و نسل جدیدی از آلات دیجیتالی است که از طریق MIDI نرم افزار آلات موسیقی را کنترل میکند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

دکتر Mike Butera یک موسیقی دان است که پس از اتمام نواختن ویالون، نواختن گیتار و بانجو را شروع کرد، اما با تمام آموزش های کلاسیک علاقه زیادی به ساخت Artiphon داشت و این وسیله را یک طرح مفهومی جدید برای آلات موسیقی دانسته است.این وسیله دارای سنسورها و نرم افزار هایی است که حرکت های بشر را به صدا ترجمه می کند.

اقرار نیست که دکتر Butera ابراز کرده است که آلات موسیقی هزاران سال است که تغییر نکرده اند! به تازگی باستان شناسان دریافتند که اولین آلت موسیقی مربوط به ۲ هزار سال قبل است، اما اساس مفهومی آلات موسیقی از آن زمان تا به حال تفاوتی نکرده است، آنچه از طریق آلات موسیقی یافت می شود این است که همه آن ها ساخته شده اند تا یک کار را انجام بدهند، گیتار را به دست می گیرید و صدای آن شبیه به گیتار است و مانند گیتار نواخته می شود، Artiphon وسیله ای است که Musician ها می توانند آن را به روش های مختلفی استفاده کنند و برخی از آلات موسیقی را شبیه سازی کنند.

اجزای آن شامل ۱۲ صفحه حساس به لمس است که شش سیم دیجیتالی و شش دکمه بر روی آن ها قرار دارد. نرم افزار های موجود امکان حرکت بین آلات و حتی ترکیب دو نوع از آن ها را به وجود می آورند، وبسایت kikstrater سرانجام  Artiphon را با قیمت ۳۴۹ دلار عرضه کرد. به گفته دکتر Butera مشکل است که بتوان برای آن یک گروه خاص از آلات موسیقی را تعیین کرد، مثلا یک گیتار یا یک کیبرد. اما انسان ها بسیار با فناوری سازگار هستند و به راحتی با این مشکل کنار خواهند آمد.

منبع: digitaltrends

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.