دنیای فناوری

چگونه نور چراغ نوتیفیکیشن دستگاه اندرویدی خود را تغییر دهیم؟

521

 

سیستم عامل اندروید قابلیت‌های شخصی‌سازی بسیاری را ارائه می‌دهد. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به امکان شخصی‌سازی چراغ نوتیفیکیشن و تغییر رنگ آن اشاره کرد. در ادامه به آموزش تغییر رنگ و شخصی‌سازی چراغ نوتیفیکیشن در دستگاه‌های اندرویدی می‌پردازیم. بنابراین با آی‌تی رادار همراه باشید.

قیمت لپ تاپ ایسوس آموزش برنامه نویسی قیمت گلکسی نوت ۸

چراغ نوتیفیکیشن چیست؟

چراغ نوتیفیکیشن و یا همان LED یک چراغ کوچکی است که معمولا در قسمت فوقانی گوشی قرار دارد و زمانی که یک نوتیفیکیشن جدید (تماس، پیام و غیره) دریافت می‌کنید، روشن می‌شود. حال امکان شخصی‌سازی این چراغ توسط یک اپلیکیشن اختصاصی که به منظور تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن گوشی طراحی شده، فراهم آمده است.

1به چه دلیل نیاز است تا چراغ نوتیفیکیشن گوشی خود را شخصی‌سازی کنیم؟

در واقع شخصی‌سازی چراغ نوتیفیکیشن گوشی یک کار ضروری و یا مهم به حساب نمی‌آید. با این وجود انجام این عمل از چندین مزیت برخوردار است. به عنوان مثال می‌توانید به راحتی گوشی خود را از گوشی‌های سایر دوستان در یک مهمانی تشخیص دهید.

تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن نه تنها شناسایی گوشی را از بین سایر گوشی‌ها آسان‌تر می‌کند بلکه امکان تشخیص نوتیفیکیشن‌های مهم را زمانی که گوشی در حالت سایلنت قرار دارد، نیز فراهم آورده است. همچنین از بررسی غیر ضروری گوشی جلوگیری می‌کند چرا که می‌توانید به راحتی متوجه نوع نوتیفیکیشن دریافتی شوید. به عنوان مثال، می‌توانید یک رنگ خاص را برای یکی از اپلیکیشن‌هایی که نوتیفیکیشن آن‌ از اهمیت زیادی برخوردار نیست، در نظر بگیرید. بدین ترتیب در هر بار دریافت نوتیفیکیشن از آن اپلیکیشن نیازی به بررسی سریع گوشی خود نخواهید داشت.

چگونه نور چراغ نوتیفیکیشن را تغییر دهیم؟

به منظور تغییر نور چراغ نوتیفیکیشن نیاز است تا از طریق این لینک اپلیکیشن Light Manager را برای گوشی اندرویدی خود دانلود نمایید.

>>چطور فلاش گوشی اندرویدی را تنظیم کنیم تا هنگام دریافت تماس، ‍‍پیام و نوتیفیکیشن چشمک بزند

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن نیاز است تا دسترسی لازم به نوتیفیکیشن‌ها به اپلیکیشن Light Manager داده شود. بدین منظور به قسمت تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها مراجعه و قابلیت دسترسی  Light Manager به نوتیفیکیشن‌ها را فعال نمایید.

اکنون می‌توانید اپلیکیشن را اجرا کنید. با استفاده از اپلیکیشن Light Manager در انتخاب رنگ‌های مختلف برای چراغ نوتیفیکیشن آزادی کامل خواهید داشت. به عنوان مثال می‌توانید نوتیفیکیشن‌های مربوط به تماس‌های از دست رفته، پیام‌ها، ایمیل، یادآوری تقویم، واتس اپ، فیس بوک، توییتر، هشدار اتمام باتری و غیره را به صورت دلخواه شخصی سازی کنید.

2همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، تمامی تنظیمات دسته بندی و مرتب شده‌اند بدین ترتیب می‌توانید با لمس آن‌ها چراغ نوتیفیکیشن و همچنین الگوی چشمک زدن آن را به صورت دلخواه انتخاب کنید. از مزایای اپلیکیشن کاربری Light Manager می‌توان به طیف گسترده گزینه‌هایی که در اختیار کاربر گذاشته است، اشاره کرد. بدین ترتیب کاربران می‌توانند کاملا بسته به نظر شخصی خود، رنگ چراغ نوتیفیکیشن را تغییر دهند. لازم به ذکر است که نسخه رایگان این اپلیکیشن دارای تبلیغات است بنابراین در صورت تمایل به حذف تبلیغات نیاز است تا با پرداخت هزینه نسخه غیر رایگان آن را تهیه نمایید.

در نهایت پس از شخصی‌سازی چراغ نوتیفیکیشن دستگاه خود، امکان شناسایی و تشخیص نوتیفیکیشن دریافتی به راحتی فراهم می‌آید.

منبع : androidpit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.