دنیای فناوری

نحوه ی اتصال تلفن همراه به دوربین دیجیتال

3,760

 

دارندگان دوربین دیجیتال مخصوصا نمونه حرفه ای آن  DSLR حتما برایشان پیش آمده که بعد از عکس گرفتن بی صبرانه دوست داشته اند تا در همان لحظه آن را با دوستانشان به اشتراک گذارند،اما به دلیل نبود امکان اتصال دوربین های حجیم و سنگین اِس.ال.آر به شبکه بی سیم و اینترنت ناکام مانده اند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

برای انجام این کار به طور عادی باید دوربین را به رایانه متصل کنید، عکس را توسط رایانه از روی حافظه دوربین بردارید و سپس آن را روی شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارید یا برای دوست خود ایمیل کنید. به این ترتیب با وجود دوربین تلفن هوشمند، ممکن است دیگر تمایلی به عکاسی با دوربین اس.ال.آر نداشته باشید.

>> چطور دوربین دیجیتال خود را تمیز کنیم ؟

به غیر از این مورد تنظیمات دوربین های پیشرفته در بخش های جدا از هم و مجزا قرار گرفته که تغییر دادن سریع آن برای بسیاری از کاربران این دوربین ها مشکل است. همچنین زمانی را تصور کنید که دوربین را روی سه پایه گذاشته اید و می خواهید از یک سوژه برای مثال ماه و ستاره ها در شب به صورت پیاپی یا در فواصل زمانی متفاوت عکاسی کنید، ولی حوصله ایستادن پشت دوربین و نگاه با دقت یک چشمی از دریچه منظره یاب اپتیکال دوربین را ندارید. حال برایتان راه حل ساده ای داریم تا دوباره سراغ دوربین حرفه ای خود بروید و با آن عکاسی کنید.

اتصال دوربین به گوشی (2)

روی تمام تلفن های هوشمند (بجز آیفون) شیار کوچک ذوزنقه شکلی وجود دارد که درگاه میکرو یو.اس.بی خوانده می شود؛ همان درگاهی که همیشه برای شارژ تلفن خود از آن استفاده می کنید. با استفاده از یک کابل OTG می توانید دوربین خود را به تلفن همراه خود متصل کنید.

>>چگونه با دوربین دیجیتال خود تصاویر بهتری را ثبت کنیم ؟

یک سر کابل OTG ـ مخفف on the go ـ پورت میکرو یو.اس.بی و در سر دیگر آن مادگی درگاه یو.اس.بی وجود دارد. کافی است سر میکرو یو.اس.بی را به تلفن همراه یا تبلت خود و سر مادگی یو.اس.بی را به کابل اتصال دوربین وصل کنید؛ البته پیش از انجام این کار حواستان باشد تا تلفن هوشمندتان از قابلیت OTG پشتیبانی کند. ما در این آزمایش از تلفن هوشمند گلکسی اِس۷ استفاده کرده ایم.

منبع : Cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.