دنیای فناوری

چگونه صدای شاتر دوربین را در دستگاه‌های اندرویدی غیر فعال کنیم؟

140

 

در اکثر گوشی‌های هوشمند، در هنگام عکس‌برداری صدای شاتر دوربین شنیده می‌شود. در برخی از موارد ممکن است این صدا بلند و آزار دهنده به نظر برسد. خوشبختانه در بعضی از گوشی‌های هوشمند، غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین به راحتی و تنها با فشردن کلید کم کردن صدا امکان‌پذیر بوده در حالی که در برخی دیگر از این گوشی‌ها انجام چنین عملی کمی پیچیده است. بنابراین در ادامه با آی‌تی رادار همراه باشید تا به آموزش غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین در دستگاه‌های اندرویدی بپردازیم.

قیمت لپ تاپ ایسوس آموزش برنامه نویسی قیمت گلکسی نوت ۸

غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در اندروید استوک

اندروید استوک تنظیمات جداگانه‌ای را به منظور غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین ارائه نمی‌دهد. از جمله این گوشی‌ها می‌توان به نکسوس ۵X و پیکسل اشاره کرد. خوشبختانه امکان غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین با قرار دادن گوشی در حالت سایلنت، ویبره و یا Do not disturb فراهم آمده است. به منظور انجام این عمل می‌توانید از کلیدهای تنظیم صدا استفاده نمایید.  

1غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در دستگاه‌های سونی

به منظور غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در برخی از گوشی‌های قدیمی سونی به اپلیکیشن دوربین آن مراجعه و آیکون به شکل سه نقطه را لمس نمایید. سپس از منوی نمایان شده آیکون چرخ دنده را انتخاب و اسلایدر گزینه Sound را به منظور غیر فعال‌سازی آن لمس کنید.

2از طرف دیگر، در برخی از دستگاه‌های سونی نظیر اکسپریا ایکس می‌توان از کلیدهای کنترل صدا به منظور غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین استفاده نمود.

>>دوربین گوشی گوگل PIXEL از سایت DXOMARK امتیاز عالی ۸۹ را گرفت

غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در دستگاه‌های وان‌پلاس

در گوشی‌های وان پلاس ابتدا در اپلیکیشن دوربین، انگشت خود را از سمت چپ صفحه بر روی آن کشیده سپس آیکون به شکل چرخ دنده را لمس نمایید. با انجام این عمل گزینه Shutter Sound قابل مشاهده خواهد بود. حال به منظور غیر فعال‌سازی صدای شاتر اسلایدر این گزینه را لمس نمایید.

3غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در دستگاه‌های ال جی

دقیقا همانند اندروید استوک، دستگاه‌های ال جی نیز تنظیمات جداگانه‌ای را به منظور غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین ارائه نمی‌دهند. با این حال با قرار دادن دستگاه در حالت Do not disturb و یا ویبره، صدای شاتر دوربین در هنگام ثبت عکس شنیده نمی‌شود.

4غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در دستگاه‌های سامسونگ

به منظور غیر فعال‎‌سازی صدای شاتر دوربین در برخی از دستگاه‌های سامسونگ، به اپلیکیشن دوربین مراجعه و آیکون چرخ دنده را لمس نمایید. سپس با لمس اسلایدر گزینه Shutter sound آن را در حالت Off قرار دهید. از طرف دیگر در دستگاه‌های جدید این کمپانی نظیر اس ۷ و یا اس ۷ اج، با قرار دادن دستگاه در حالت سایلنت، صدای شاتر دوربین در هنگام عکس‌برداری شنیده نخواهد شد.

>>۵ روش ساده برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی خودتان در کمتر از ۵ دقیقه

5غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در دستگاه‌های اچ‌تی‌سی

در برخی از دستگاه اچ‌تی‌سی فرایند غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین پیچیده است. بدین منظور ابتدا آیکون به شکل سه نقطه در اپلیکیشن دوربین خود را لمس سپس آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید. پس از آن به قسمت General settings مراجعه نمایید. حال در کادر نمایان شده، مربع کنار گزینه Camera shutter sound را به منظور برداشتن تیک آن، لمس کنید.

6در گوشی‌های جدید نظیر HTC 10 دقیقا همانند اندروید استوک با قرار دادن حالت گوشی را بر روی ویبره و یا سایلنت، صدای شاتر دوربین در هنگام عکس‌برداری شنیده نمی‌شود.

غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در دستگاه‌های موتورولا

برخی از دستگاه‌های موتورولا شامل یک نوار ابزار جانبی می‌شوند که این نوار ابزار در قسمت انتهایی و سمت چپ صفحه نمایش قرار داد. به منظور فعال و یا غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین تنها کافیست تا آیکون به شکل بلندگو را در این نوار ابزار لمس نمایید.

7در برخی دیگر از دستگاه‌های موتورولا نظیر موتو جی ۴، از کلیدهای کنترل صدا و قرار دادن دستگاه در حالت سایلنت و یا ویبره به منظور غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین استفاده می‌شود.

غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در دستگاه‌های هوآوی

به منظور غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین در برخی از دستگاه‌های هوآوی ابتدا به اپلیکیشن دوربین مراجعه و آیکون به شکل سه نقطه را لمس کنید. پس از لمس آیکون به شکل چرخ دنده، گزینه Mute را فعال نمایید. با انجام این عمل صدای شاتر دوربین صدای شاتر دوربین در هنگام عکس‌برداری شنیده نخواهد شد.

8در گوشی هوآوی آنر ۸ نیز می‌توانید از کلیدهای کنترل صدا و یا روش ذکر شده در فوق به منظور غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین استفاده کنید.

در اکثر موارد امکان غیر فعال‌سازی صدای شاتر دوربین دستگاه‌ها تنها با قرار دادن گوشی در حالت سایلنت و یا ویبره به راحتی فراهم آمده است. در نهایت نیز می‌توانید از اپلیکیشن‌های جانبی دوربین نظیر Silent Camera Pro بدین منظور استفاده نمایید.

منبع : androidpit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.