دنیای فناوری

تصویر زیبایی زمین از میلیون ها کیلومتر دورتر توسط فضاپیما DSCOVR به زمین ارسال شد

664

 

فضاپیمای Deep Space Climate Observatory یا DSCOVR ناسا در آخرین گردش اش با محوریت جمع‌آوری اطلاعات علمی، یکی از زیباترین تصاویر را از سیاره‌ی زمین گرفته است. فضاپیمای DSCOVR در فوریه‌ی سال جاری میلادی (بهمن سال گذشته) به فضا فرستاده شد و ماه گذشته توانست به محل گردش‌اش در نقطه‌ی یک لاگرانژی برسد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

نقطه‌ای که از نظر جاذبه در وضعیت متعادلی قرار دارد و فاصله‌اش هم با زمین ۹۳۰ هزار مایل (۱٫۵ میلیون کیلومتر) است. وظیفه‌ی اصلی این فضاپیما، بررسی باد خورشیدی است که به محققان در کشف طوفان‌های ژئومغناطیسی کمک می‌کند.    

>>دانشمندان یک اقیانوس عظیم آبی را در ۶۵۰ کیلومتری زیر زمین کشف کردند

روی فضاپیمای DSCOVR هم‌چنین تجهیزاتی برای تصویربرداری از زمین نصب شده است. دوربین EPIC ناسا که روی این فضاپیما وجود دارد، ده عکس با طول موج‌های مختلف، از فروسرخ تا فرابنفش می‌گیرد.

3e94ce2e-3ea6-42cf-9280-a0c9e4aeeca5-1020x847

 «آدام زابو»، از دانشمندان فضاپیمای DSCOVR درباره‌ی عکسی که به‌تازگی از زمین گرفته شده است می‌گوید: "کیفیت عکس‌هایی که دوربین EPIC گرفته از حد انتظارات ما بیشتر بود. عکس‌ها به وضوح ساختار صحرایی زمین، رودخانه‌ها و الگوهای پیچیده‌ی ابری را به تصویر می‌کشند."

>>فضاپیمای کاسینی تصاویری از قمر دیونه سیاره زحل به زمین ارسال کرد

ناسا می‌خواهد با استفاده از این عکس‌ها، سطح اوزون در جو زمین و میزان رشد گیاهان را بررسی کنند. ساخت نقشه‌هایی از خاکسترهای آتش‌فشانی روی کره‌ی زمین هم با استفاده از این عکس‌ها ممکن خواهد شد.

منبع : Space.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.