دنیای فناوری

در آینده ای نه چندان دور خودروهای برقی با یک بار شارژ ۱۲۰۰ کیلومتر می‌پیمایند

214

 

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا موتورز، پیش‌بینی کرد که تا سال ۲۰۲۰ خودروهای برقی می‌توانند با یک بار شارژ مسافت ۱۲۰۰ کیلومتر را طی کنند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

«ایلان ماسک» (Elon Musk)، مدیر عامل و بنیان‌گذار شرکت خودروسازی تسلا موتورز، اخیرا مصاحبه‌ای در کپنهاگ دانمارک انجام داد. این گفت و گو روی هم رفته خوب بود و درباره‌ی موضوعات جالبی از فلسفی گرفته تا عملی، صحبت شد.

مهم‌ترین موضوعی که مطرح شد به ظرفیت باتری و میزان مسافتی که مدل S تسلا با یک بار شارژ می‌تواند طی کند، مربوط می‌شود. از ماسک سوال شد که آیا یک خودروی برقی می‌تواند با یک بار شارژ مسافت ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کند. او در پاسخ گفت که در حال حاضر مدل S تسلا می‌تواند مسافت ۸۰۰ کیلومتر را طی کند، اما با سرعت پایین.

ماسک انتظار دارد که تا سال ۲۰۱۷ این خودور بتواند با مسافت ۱۰۰۰ کیلومتر را بپیماید. ماسک در پاسخ به این سوال که تا سال ۲۰۲۰ خودروهای برقی تا چه حد می‌توانند بپیمایند، عنوان کرد که ۱۲۰۰ کیلومتر ممکن خواهد بود.

خودروی برقی تسلا

او انتظار دارد که تکنولوژی باتری‌های خورشیدی هر سال به اندازه‌ی ۵ تا ۱۰ درصد پیشرفت کند.موضوع جالب دیگر در این مصاحبه، فلسفه‌ی ایلان ماسک برای شرکت‌اش بود. او از افزایش رقابت میان شرکت‌های خودروسازی برای تولید خودروهای برقی ابراز خشنودی کرد و گفت هدف اصلی او این است که آغاز حمل و نقل برقی را سرعت بخشد.

به همین دلیل است که او تمام پتنت‌های تسلا را به طور رایگان در اختیار رقیبان‌اش قرار می‌دهد تا از آنها استفاده می شود.

منبع: Treehugger

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.