دنیای فناوری

خودروی سوپراسپرت الکتریکی ایزدرا معرفی شد

822

 

نمایشگاه خودروی چین با نام Auto China که چند روز دیگر افتتاح می‌شود، شاهد رونمایی از خودروی سوپراسپرت و تمام برقی به نام Isdera Commendatore GT خواهد بود. 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

این خودرو که دارای طرحی بسیار زیبا و خیره کننده‌ است از درهای گال‌وینگ استفاده خواهد کرد، البته اصلی‌ترین بخش این خودرو قوای محرکه‌ محسوب می‌شود که شرکت سازنده‌ هنوز اطلاعت زیادی درباره‌ی آن، منتشر نکرده است. اما آنچه می‌توان در ظاهر دید شامل چراغ‌های اسپرت از نوع LED و اسپویلر فیبر کربنی در این خودرو هستند ضمن اینکه نمای جلویی نیز، متمایز و اسپرت است. 

Isdera (2)

کامندیتور GT همچنین در نمای جانبی، خودرویی کاملا آیرودینامیک است و برای بهبود آیرودینامیک از رکاب جانبی اسپرت استفاده می‌کند. در خصوص ابعاد خاجی این خودرو باید به طول ۴۹۲۰ میلیمتری، عرض ۱۹۵۰ میلیمتری و فاصله‌ی محوری ۲۸۲۰ میلیمتری اشاره کنیم. 

Isdera (3)

با نگاهی به داخل کابین کامندیتور GT متوجه می‌شویم که با یک خودروی لوکس دو نفره مواجه هستیم. دو صندلی موجود در کابین هر دو از چرم طبیعی هستند و در بخش‌های مختلف کابین نیز استفاده از قطعات فیبرکربن و فلز به چشم می‌خورد. صفحه نمایش نیز از نوع کاملا دیجیتالی است و یک نمایشگر بزرگ برای سیستم رسانه‌ای و سرگرمی خودرو تعبیه شده است. دو نکته‌ی جالب در مورد کابین این خودرو یکی غربیلک فرمان اسپرت با طرح D (کشسته) و دیگری سلکتور تعویض دنده است که روی یک پنل جداگانه و به شکل سه بعدی در کنسول مرکزی دیده می‌شود. 

Isdera (4)

نیروی مورد نیاز برای حرکت این خودرو از یک پک باتری ۱۰۵ کیلووات ساعتی تامین می‌شود که انرژی مورد نیاز برای موتور برقی این خودرو را فراهم می‌کند. موتور برقی کامندیتور GT دارای ۸۰۴ اسب بخار قدرت و ۱۰۶۰ نیوتن متر گشتاور است و نیروی خود را به هر چهارچرخ انتقال می‌دهد. 

با توجه وزن ۱۷۵۰ کیلوگرمی کامندیتور GT، این خودرو می‌تواند سرعت خود را در ۳.۷ ثانیه از صفر به یکصد کیلومتر بر ساعت برساند و همچنین شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت آن نیز تنها در ۹.۸ ثانیه به ثبت می‌رسد. حداکثر سرعت ایزدرا نیز ۳۰۲ کیلومتر بر ساعت است که البته به صورا الکترونیکی روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. 

Isdera (5)

در خصوص کارایی و شعاع حرکتی نیز باید عنوان کنیم که تین ایزدرا با هر بار شارژ باتری‌ها می‌تواند تا ۵۰۰ کیلومتر را بپیماید که این عدد توسط سازمان WLTP به تایید رسیده است. همچنین با استفاده از سیستم شارژ سریع، این امکان وجود دارد که در تنها ۳۵ دقیقه ۸۰ درصد ظرفیت باتری‌ها را شارژ کرد. 

تولید خودروی برقی Isdera فعلا به دو دستگاه محدود شده است و برای دریافت اطلاعات بیشتر از این خودرو باید تا هفته‌ی آینده صبر کنیم.

منبع: CARSCOOPS

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.