دنیای فناوری

اینتل با معرفی یک ابزار جدید با عنوان OpenVINO هوش مصنوعی را کاربردی‌تر می‌کند

755

 

اینتل از ابزار جدیدی با عنوان OpenVINO رونمایی کرده که استفاده از ابزار‌های یادگیری ماشین را ساده‌تر می‌کند. این ابزار جدید که با عنوان OpenVINO (Open Visual Inference & Neural network Optimization) معرفی شده به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا یک هوش مصنوعی را بر روی بستری ابری –مانند TensorFlow، MXNet و Caffe- بسازند، آموزش دهند و در محصولات مختلف به کار ببرند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

این می‌تواند فوائد سرمایه‌گذاری‌های اخیر اینتل برای بهبود و شتاب فناوری‌های هوش مصنوعی مانند FPGA (field programmable gate arrays) ها و VPU (Movidius vision processing units) ها را بیش از پیش مشخص کند.

آدام برنز از اینتل می‌گوید: بیشتر از یک معماری برای هوش مصنوعی وجود دارد.

ابزار OpenVINO مجموعه‌ای از قابلیت‌های بهینه‌سازی و موتورهای اجرایی را در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌دهد که او را قادر می‌سازد تا مدل خود را بر روی معماری که برای کاربرد مورد نظرش بهتر است، اجرا کند. این معماری می‌تواند یک FPGA بهینه شده یا یک VPU بهبود یافته باشد. برای مثال در یک کاربرد مرتبط با خرده‌فروشی توسعه‌دهنده ممکن است بخواهد به صورت همزمان اطلاعات مربوط به گیت‌های ورود و خروج و دوربین‌ها را پردازش کند.

اینتل می‌گوید حوزه اینترنت اشیا بازارهای وسیعی در سراسر جهان پدید آورده است، بخشی از این بازار به خاطر رشد کاربردهای مربوط به بینایی ماشین و هوش مصنوعی‌ست. کسب‌وکارهای مختلف برای مقاصد گوناگون مختلف به هوش مصنوعی نیاز دارند.

برن می‌گوید: این کسب‌وکارهای شاید بخواهند اطلاعات کمتری را برای طولانی مدت ذخیره کنند، شاید محدودیت‌هایی در پهنای باند داشته باشند یا ممکن است بخواهند تصمیماتی سریع مبتنی بر اطلاعاتی که در اختیار دارند بگیرند.کسب‌وکار مربوط به اینترنت اشیا اینتل در چهارماهه اول سال رشد ۱۷ درصدی نسب به سال پیش داشته و ۸۴۰ میلیون دلار درآمد برای این شرکت به ارمغان آورده است.

ابزار OpenVINO می‌تواند در کاربردهای وسیعی در بازار مورد استفاده قرار گیرد. این کاربردها می‌تواند در صنعت، خرده‌فروشی، انرژی و داروسازی. برن می‌گوید همین حالا هم این ابزار به صورت وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال شهر دوبی از آن برای مدیریت شهر هوشمند و راه‌کارهای ترافیکی استفاده می‌کند. شرکت‌های دیگری مانند جنرال الکتریک، AgentVI، خدمات وب آمازون، دل و هانی‌ول.

منبع: ZDNET

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.