دنیای فناوری

ایران ۲۰ فروند هواپیمای مسافربری ATR می‌خرد

536

 

قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR بین مقامات ایران و ایتالیا امضا شد. جمهوری اسلامی مایل است با خرید این هواپیماها ظرفیت استفاده از فرودگاه‌های کوچک کشور را افزایش دهد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

خبرگزاری رویترز گزارشی پیرامون امضای قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای مسافربری ATR منتشر کرده است. شرکت هواپیماسازی ATR شرکتی است که از طریق همکاری ایرباس فرانسه و شرکت لئوناردوی ایتالیا شکل گرفته است.

مسئولان شرکت ATR تا این لحظه پیرامون خبر مربوط به امضای قرارداد فروش ۲۰ فروند هواپیمای یاد شده به شرکت هواپیمایی ملی ایران موضعی نگرفته‌اند. روز یکشنبه، یکی از مسئولان این شرکت به خبرنگاران گفته بود که تلاش‌های نهایی برای اجرایی شدن قرارداد فروش این هواپیماها به ایران در جریان است.

>> جزئیات قرارداد و خرید شرکت آسمان با بوئینگ چگونه است؟

بر اساس خبر منتشر شده از سوی روزنامه انگلیسی "دیلی‌‌میل" هواپیماهای خریداری شده توسط ایران از نوع ATR 72-600 هستند. این هواپیماها برای مسافت‌های کوتاه طراحی شده‌اند و می‌توان از آن‌ها برای حمل مسافر و بار استفاده کرد.

هواپیما ATR (1)

خبر امضای قرارداد بین مسئولان شرکت هواپیمایی ملی ایران و شرکت ATR از سوی قائم مقام وزارت راه و شهرسازی، اصغر فخریه کاشان اعلام شده است. به این ترتیب، جمهوری اسلامی بر آن است به موازات خرید هواپیماهای مسافربری بزرگ و از جمله خرید مجموعا ۱۸۰ فروند هواپیمای ایرباس و بوئینگ، ناوگان هوایی کشور را با خرید هواپیماهای کوچک و کوتاه برد تکمیل کند.

>>ساخت فرودگاه های مدور تا ۲۰ سال آینده

بسیاری از فرودگاه‌های کشور فاقد ظرفیت لازمه برای پرواز هواپیماهای غول پیکر هستند. از این‌رو، هواپیماهای کوچک بین شهری می‌توانند در بالابردن ظرفیت این فرودگاه‌ها و در مجموع توان ناوگان هوایی ایران موثر واقع شوند.

جمهوری اسلامی ایران پس از توافق هسته‌ای و رفع گام به گام تحریم‌ها اقدام به خرید هواپیما از کشورهای غربی نمود. خرید هواپیما از شرکت ATR به موازات سفارش خرید هواپیماهای بزرگ از آمریکا و اروپا باعث بهینه سازی ناوگان فرسوده هوایی ایران خواهد شد.

منبع : DW

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.