دنیای فناوری

ال جی تلویزیونی را با قابلیت دور ساختن پشه و سایر حشرات روانه‌ بازار کرد

166

 

به گزارش رویترز، شاخه‌ی هندی شرکت کره‌ای ال جی ، فروش یک تلویزیون با ویژگی دور کردن حشره‌ها را آغاز کرده است و این فناوری می‌تواند از گسترش بیماری‌هایی مانند مالاریا، زیکا و تب دانگ پیش‌گیری کند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

یک تلویزیون با فناوری دورکننده‌ی حشرات یا ماسکیتو اوِی (Mosquito Away Technology) با استفاده از امواج مافوق صوتی که برای انسان قابل شنیدن نیستند، ساخته شده که باعث دور ساختن پشه‌ها و سایر حشرات می‌شود. به گفته‌ی ال جی این محصول پنج‌شنبه‌ی هفته اخیر در این کشور روانه‌ی بازار شده است.

این شرکت اعلام کرده است که از همان فناوری استفاده خواهد کرد که پیشتر از سوی یک آزمایشگاه مستقل در نزدیکی چنای، هند مورد تایید قرار گرفته و نیز توسط خود شرکت ‌ال جی در سیستم‌های تهویه مطبوع و ماشین لباسشویی استفاده می‌شود.

این فناوری حتی زمانی که تلویزیون خاموش است نیز کارکرد دارد و در دو مدل ارایه شده است و در قیمت‌های ۳۹۴ دلاری و ۷۰۶ دلار در دسترس خریداران قرار می‌گیرد. تلویزیون فوق برای خانواده‌هایی با درامدهای پایین در نظر گرفته شده و طبیعتا اقشاری را در نظر دارد که در وضعیت‌های زندگی نامناسبی هستند و احتمال تماس و آسیب‌دیدگی آنها از جانب حشرات بالاست.

فروش این محصول در فیلیپین و سریلانکا از ماه آینده آغاز خواهد شد. به گفته‌ی کیم سانگ-یول یک مقام رسمی از شرکت ال‌جی الکترونیکس، در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ارایه‌ی این محصول به بازارهای سایر کشورها در دستور کار نیست.

این شرکت پیش از اینکه ویروس زیکا در امریکای جنوبی شیوع پیدا کند، شروع به توسعه‌ی چنین فناوری کرده بود. هم اکنون ویروس زیکا به عنوان یک مشکل جدی مطرح است و حتی ایمنی سلامتی را در مسابقات المپیک ریودوژانیرو که در ماه آکوست در این شهر برگزار خواهد شد را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. ال‌جی در وب سایت خود اعلام کرده است که تلویزیون جدید قرار نیست جایگزین سایر دستگاه‌ها و فناوری‌های دورکننده‌ی حشرات باشد.

منبع: VENTUREBEAT

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.