دنیای فناوری

نگاهی به طراحی ساختمان دفتر مرکزی سامسونگ در سیلیکون ولی

926

 

شرکت سامسونگ روز گذشته از ساختمان جدیدش در سیلیکون ولی، واقع در ایالت سن فرانسیسکو، بهره‌برداری کرد. در حالی که اپل طراحی شبیه به سفینه‌ی فضایی را برای ساختمان بعدی خود انتخاب کرده، دفتر مرکزی سامسونگ که در «سیلیکون ولی» (Silicon Valley) واقع شده، شباهت زیادی به یک مکعب روبیک بزرگ دارد. این پردیس ۳۰۰ میلیون دلاری روز گذشته افتتاح شد و به این ترتیب پایگاه این شرکت کره‌ای در سیلیکون ولی برقرار شد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

این ساختمان حدودا ۱۰۲ هزار متر مربع مساحت دارد و فضای ۲۰۰۰ نفر کارمند را فراهم خواهد کرد. تیم تحقیق و توسعه‌ی آمریکایی سامسونگ در این ساختمان گرد هم جمع شده‌اند، همچنین کارمندان تجارت و بازرگانی و فروش محلی هم در دفتر مرکزی مستقر شده‌اند.

مسوولان سامسونگ می‌گویند هدف از طراحی باز این پردیس، این است که کارمندان به همکاری و تعامل با یکدیگر تشویق شوند. این باعث می‌شود که “تعامل‌های ناگهانی‌ای که میان کارکنان شکل می‌گیرد، بستر ایده‌های عالی بسیاری شود.” 

سامسونگ، در سال ۲۰۱۳ میلادی با همکاری شرکت معماری NBBJ در طراحی، این ساختمان ۱۰ طبقه را پی‌ریزی کرد که شامل دورن‌سرا (حیاط‌های وسیع و زیبا برای عمارت‌های بزرگ)، باغ‌های باز و فضای آزمایشگاه می‌شود. در ادامه تصاویری از این ساختمان را می‌توانید ببینید.

NBBJ_Samsung-3751 samsung_rotated_ NBBJ_Samsung-4110 NBBJ_Samsung-4085 NBBJ_Samsung-4015 NBBJ_Samsung-3930 NBBJ_Samsung-3913

منبع : T3

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.