دنیای فناوری

رونمایی مرسدس بنز از مدل کوپه و روباز کلاس C مدل ۲۰۱۹

611

 

به دنبال نمایش سدان C کلاس جدید مرسدس بنز در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸، برند آلمانی قصد دارد در نمایشگاه خودروی نیویورک از نسخه‌های کوپه و کابریولت به‌روزشده‌ی C کلاس رونمایی کند؛ این مدل‌ها شامل نسخه‌های اسپرت C43 AMG می‌شوند. خودروهای مرسدس بنز C کلاس جدید دارای نسخه چهاردر کوپه و روباز خواهند بود ولی نسبت به نسل‌های گذشته تغییرات کمی در سبک طراحی دارند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

سبک طراحی ظاهر این خودروها بیش‌تر شبیه مدل چهاردر C کلاس است. در حال حاضر مدل‌های استاندارد جلوپنجره مشبک تک‌میله‌ای دریافت می‌کنند و قطعه دومیله‌ای به معنی طرح C43 خواهد بود نسخه‌های AMG دارای دیفیوزر برجسته‌تر و خروجی اگزوز دایره‌ای در عقب هستند.

مرسدس بنز (2) مرسدس بنز (8) مرسدس بنز (7) مرسدس بنز (6) مرسدس بنز (5) مرسدس بنز (4) مرسدس بنز (3)

تغییراتی که برای مدل تجدیدنظرشده‌ی کوپه و روباز مرسدس بنز اعمال می‌شود عمدتا کاربردی هستند، نه ظاهری. به‌عنوان مثال، چراغ‌های بازطراحی‌شده به نظر نمی‌رسد بسیار متفاوت باشند؛ اما در حالت استاندارد با چراغ‌های کاملا LED ارائه می‌شوند. در داخل، تمام مدل‌ها با صفحه نمایش ۱۰.۵ اینچی و سیستم اطلاعاتی و سرگرمی همراه هستند و سیستم دارای قابلیت یکپارچه‌سازی با گوشی هوشمند است. خریداران می‌توانند خودروی مرسدس بنز خود را به مجموعه‌ای از پنل ابزار دیجیتال ۱۲.۳ اینچی ارتقاء دهند و یک فرمان چندمنظوره نیز در دسترس قرار دارد که می‌تواند به‌عنوان کنترل از راه دور استفاده شود.

مرسدس بنز (9)

ایمنی راننده با دریافت تغییراتی به سیستم هوشمند دستیار راننده موجود در مدل‌های کلاس S مجهز شده است؛ این سیستم شامل کنترل کروز انطباقی، پایش نقاط کور دید راننده، سیستم نگهداشتن خودرو بین خطوط حرکت، دستیار تغییر زمین، دستیار فرمان فعال، ترمز اضطراری اتوماتیک و سیستم فرمان خودکارِ اجتناب‌ناپذیر است. این مدل‌ها حتی از ارتباطات خودرو به X (تمام زیرساخت‌های اطراف) هم پشتیبانی می‌کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد پیام‌های هشداردهنده‌ای در مورد شرایط رانندگی دریافت و ارسال کنند.

کوپه و کابریولت مرسدس بنز C300 از یک پیشرانه چهار سیلندر توربوشارژ ۲.۰ لیتری استفاده می‌کنند که در حال حاضر ۲۵۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و ۱۴ اسب بخار قدرتمندتر از مدل‌های قبلی شده است؛ گشتاور نیز به ۳۷۰ نیوتن‌متر محدود می‌شود. جعبه‌دنده اتوماتیک ۹ سرعته قدرت خروجی پیشرانه را به چرخ‌های عقب یا سیستم تمام چرخ محرک ۴Matic می‌فرستد. مرسدس بنز تخمین می‌زند که کوپه C300 بتواند در طول ۵.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت خودرو به ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود. مدل روباز مرسدس بنز C300 در زمان ۶.۱ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد و بیشینه سرعت آن تفاوتی با مدل کوپه ندارد.

مدل‌های کوپه و روباز C43 AMG دارای پیشرانه ۳.۰ لیتری خورجینی ۶ سیلندر با توربوشارژ دوگانه است که ۳۸۵ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و نسبت به قبل ۲۳ اسب بخار اضافه دریافت کرده است. این مدل‌ها نیز به‌صورت استاندارد دارای جعبه‌دنده اتوماتیک ۹ سرعته و سیستم تمام چرخ محرک ۴Matic  هستند. کوپه مرسدس بنز C43 AMG به ۴.۵ ثانیه و مدل روباز به ۴.۶ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت نیاز دارند؛ بیشینه سرعت هر دو مدل به ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مانند مدل‌های سدان C کلاس مرسدس بنز، نسخه‌های کوپه و کابریولت تا اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی در ایالات متحده آمریکا در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود. هنوز قیمت این مدل‌ها مشخص نشده است؛ اما در زمان‌های نزدیک به عرضه نهایی محصولات، تکلیف آن نیز مشخص می‌شود.

مرسدس بنز (11) مرسدس بنز (17) مرسدس بنز (16) مرسدس بنز (15) مرسدس بنز (14) مرسدس بنز (13) مرسدس بنز (12)

منبع: MOTOR1

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.