دنیای فناوری

مایکروسافت ایده‌های جدیدی برای ادغام سنسور اثر انگشت با صفحات نمایش دارد

377

 

تنها چند هفته پیش، اخباری از تحقیقات مایکروسافت بر روی یک سنسور اثر انگشت که با صفحه نمایش ادغام می‌شود، منتشر شد. علاوه بر مزایایی همچون صرفه‌جویی در فضای قاب دستگاه‌ها، امکان استفاده از صفحات نمایش بزرگتر و انعطاف‌پذیری بیشتر در طراحی، پتنت جدید مایکروسافت حاکی از آن است که این شرکت در اندیشه استفاده‌های دیگری برای این فناوری است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

به نظر می‌رسد این فناوری مایکروسافت تقریبا بر روی صفحات نمایش در هر اندازه‌ای قابلیت استفاده دارد. اثر انگشت در این فناوری به دو شیوه جالب اسکن می‌شود. یکی از این راه‌ها مردود سازی سطوح تماس ناشناس و تشخیص دقیق‌تر انگشت است. به عبارت دیگر، در صورتی که سطح لمس‌کننده صفحه نمایش، دارای اثر انگشت نباشد، سنسور اثر انگشت، صفحه نمایش را فعال نمی‌کند. در نتیجه از فعال شدن نمایشگر دستگاه در اثر لمس تصادفی جلوگیری به عمل می‌آید.

fingerprint1

روش دوم، استفاده از تمام صفحه نمایشی است که قابلیت اسکن اثر انگشت را دارد. این روش برای شناسایی هویت کاربران گوناگونی که در اطراف یک کیبورد چندلمسی (multi-touch) مانند سرفیس‌هاب (Surface Hub) یا سرفیس‌تیبل (Surface Table) مشغول به کار با دستگاه هستند کاربرد دارد. در نتیجه دستگاه می‌تواند هویت هر کاربر را تشخیص داده و محتوای مربوط به هر فرد را در اختیار او قرار دهد.

fingerprint2

امیدواریم که این پتنت نشانه‌ای از یک تکنولوژی واقعی باشد و در نهایت مایکروسافت آن را به عنوان یک محصول حقیقی به بازار عرضه نماید.

منبع: MSPOWERUSER

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.