دنیای فناوری

آموزش استفاده از Google Assistant در گوشی‌های غیر پیکسلی

537

 

دستیار مجازی Google Assistant توسط کمپانی گوگل توسعه یافته و در ابتدا به عنوان بخشی از قابلیت‌های اپلیکیشن پیام رسان Allo معرفی شد. پس از آن با رونمایی از گوشی‌های گوگل پیکسل، Google Assistant به عنوان دستیار مجازی پیش‌فرض این دو گوشی مورد استفاده قرار گرفت. در گذشته تنها دو گوشی گوگل پیکسل و پیکسل ایکس ال به Google Assistan مجهز بودند با این وجود قرار است تا در آینده نزدیک سایر دستگاه‌ها‌ با اندروید مارشمالو و بالاتر به صورت خودکار به این دستیار مجازی مجهز شوند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

حال ممکن است شما نیز جزو کاربرانی باشید که از یک گوشی قدیمی اندرویدی استفاده ‌می‌کنید. در چنین حالتی گوشی شما آپدیت Google Assistant را دریافت نخواهد کرد. خوشبختانه روش‌ دیگری نیز به منظور استفاده از Google Assistant وجود دارد. در ادامه با آی‌تی رادار همراه باشید.

Google Assistant چیست؟

Google Assistant یک دستیار هوشمند شخصی است که کاربر می‌تواند با آن یک گفتگوی دو طرفه آغاز کند و از آن به منظور انجام برخی از امور نظیر پخش موسیقی، بررسی وضعیت آب و هوا،کنترل لوازم خانگی هوشمند و غیره استفاده نماید. این دستیار مجازی با بیان عبارت OK Google و یا فشردن طولانی کلید هوم دستگاه فعال می‌شود.

>>چطور صدای دستیار صوتی آیفون ( سیری ) را در IOS 7 تغییر دهیم ؟

نحوه دریافت Google Assistant

متاسفانه در حال حاضر دستیار مجازی Google Assistant تنها برای تعداد کمی از دستگاه‌های اندرویدی نظیر گوگل پیکسل عرضه شده است. با این حال سایر دستگاه‌های اندرویدی با نصب اپلیکیشن پیام رسان Allo می‌توانند به این دستیار هوشمند نیز دسترسی داشته باشند. اخیرا کمپانی گوگل اعلام کرده که گوشی‌هایی با اندروید ۶٫۰ و بالاتر در آینده نزدیک به صورت خودکار به این دستیار مجازی مجهز خواهند شد.

ASSISTANT-w768h460لیست دستگاه‌‌‌های که در حال حاضر به Google Assistant مجهز هستند:

  • گوگل پیکسل و پیکسل ایکس ال
  • Google Home
  • Nvidia Shield TV
  • Android TV
  • ساعت‌های هوشمند Android Wear 2.0
  • ال جی جی ۶
  • وان‌پلاس ۳ و وان‌پلاس ۳T

تبلت‌‌ها

بر طبق گفته‌های کمپانی گوگل تبلت‌ها به Google Assistant مجهز نخواهند شد.

>>نگاهی جامع به دستیار صوتی بیکسبی (BIXBY) سامسونگ

اپلیکیشن پیام‌ رسان Google Allo

کمپانی گوگل از اپلیکیشن Google Allo به عنوان یک اپلیکیشن هوشمند یاد می‌کند چرا که این اپلیکیشن از Google Assistant بهره می‌برد. این اپلیکیشن پیام رسان قابلیت‌های کاربردی بسیاری را ارائه می‌دهد. حال در صورتی که گوشی شما همچنان آپدیت Google Assistant را دریافت نکرده است و یا از گوشی اندرویدی قدیمی بهره می‌برید، می‌توانید با نصب اپلیکیشن اپلیکیشن Allo بر روی دستگاه اندرویدی خود به قابلیت‌های Google Assistant دسترسی داشته باشید.

2

منبع : Cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.