دنیای فناوری

ناسا، اعلام کرده که یک حفره سیاه‌رنگ بسیار بزرگ

171

 

سازمان فضانوردی آمریکا، ناسا، اعلام کرده که یک حفره سیاه‌رنگ بسیار بزرگ را در روی سطح خورشید رصد کرده است. با آنکه این سوارخ بسیار بزرگ است اما دانشمندان اعلام کرده‌اند که خورشید نه سرد می‌شود و نه منفجر. پس جای نگرانی وجود ندارد!

قیمت لپ تاپ ایسوس آموزش برنامه نویسی قیمت گلکسی نوت ۸

این نوع سوراخ‌های تاج خورشید یا کورونال در واقع مناطقی با چگالی کم در جو خورشید هستند. جو خورشید کورونال نام دارد. از آنجا که آنها مواد خورشیدی کمتری دارند، دمای آنها کمتر از مواد اطرافشان است و بسیار تیره‌تر از اطرافشان به نظر می‌رسند.

>>اخترشناسان بزرگ ترین منظومه خورشیدی جهان را کشف کردند

سوراخ‌های کورونل در برخی انواع خاص اشعه‌های فرابنفش قابل رویت هستند. این نوع اشعه با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست و فقط به صورت رنگ بنفش دیده می‌شوند.

به گزارش هافینگتون پست، ناسا گفته است که سوراخ‌های کورونال که گاهی هفته‌ها در جو خورشید باقی می‌مانند می‌تواند تا یک چهارم سطح آن را بپوشانند.

>>محققان توانسته‌اند برای اولین بار، از سیاره‌ای فراخورشیدی عکس بگیرند

سوراخ‌های کورونال منبع بادهای پرسرعت ذرات خورشیدی هستند که گاهی با سرعتی سه برابر سرعت بادهای معمولی از سطح خورشید بیرون می‌جهند. این توفان‌های خورشیدی می‌توانند باعث اختلال در کار ماهواره‌ها و امواج رادیویی شوند که در اطراف زمین در حال حرکت‌اند.

منبع : Nasa

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.