دنیای فناوری

ناسا تصویری ۷۰ مگابایتی با جزئیات کامل از سیاره پلوتو را برای دانلود گذاشت

733

 

ناسا هنوز هم مشغول دریافت تصاویر ثبت شده‌ی فضاپیمای «افق‌های نو» است. این سازمان، اخیرا تصاویری از سطح پلوتو دریافت کرده است که در قسمت‌هایی از آن، اموج عجیبی مشاهده می‌شود. در ضمن ناسا عکسی فوق‌العاده با حجم ۷۰ مگابایت را برای دانلود روی سایت خود قرار داده است.      

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

عکس‌های جدیدی که کاوشگر افق‌های نو فرستاده است، سطح پلوتو را پیچیده و مواج نشان می‌دهد.  «بیل مک‌کینن» (Bill McKinnon) درباره‌ی تصویری که از سطح پلوتو گرفته‌اند می‌گوید: «بیشتر شبیه پوسته‌ی درخت یا فلس اژدها است تا مناطق جغرافیایی معمول.»  ناسا به تازگی عکسی فوق‌العاده با کیفیت از سیاره‌ی کوتوله‌ی پلوتو برای دانلود گذاشته است. این عکس ۷۰ مگابایتی را می‌توانید با کلیک روی تصویر زیر دانلود کنید. 

PLUTO_

این عکس توسط دوربین Ralph که روی فضاپیمای افق‌های نو نصب شده گرفته شده است. این دوربین، تصاویری با ادغام سه طیف قرمز، آبی و نزدیک فروسرخ می‌گیرد. این عکس، به محققان برای بررسی تمام مراحلی که موجب تشکیل چنین سطح پیچیده‌ای شده است کمک خواهد کرد. 

کاوشگر افق‌های نو هم‌چنین عکس دیگری هم از پلوتو فرستاده است که توسط دوربین LORRI گرفته شده. این دوربین فقط به‌صورت سیاه و سفید تصویربرداری می‌کند و عکسی که در پایین می‌بینید، توسط داده‌هایی که دوربین Ralph گرفته رنگ‌آمیزی شده است.

aweaweas OPJIWrj

فضاپیمای افق‌های نو در حال حاضر ۹۰ میلیون کیلومتر با پلوتو فاصله دارد.

منبع : BBC

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.