دنیای فناوری

مریخ نورد ناسا و عکس پانورامایی اش

287

 

مریخ نورد کنجکاوی (Curiosity) در آخرین تصاویر فرستاده شده‌ی خود، عکس پانورامایی از خود گرفته است. مریخ نورد «کنجکاوی» یا همان Curiosity یک عکس سلفی جدید از خود گرفته است. برای درست کردن این عکس، از تصاویری که دوربین Hand Lens Imager این مریخ نورد در تاریخ پنجم آگوست گرفته بود استفاده شده است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

طوری که مریخ-نورد کنجکاوری عکس‌های مختلفی گرفته است، سپس آن‌ها برای ساخت عکس پانورامای نهایی به هم چسبانده شده‌اند.

مونوپادی که کاوشگر کنجکاوی برای گرفتن عکس‌های‌اش استفاده می‌کند، دست روبوتیک ۲ متری‌اش است. این عکس‌ها در کوهستانی روی مریخ گرفته شده‌اند که "باکسکین" (Buckskin) نام گرفته است.

مریخ نورد کنجکاوی برای جمع‌آوری نمونه‌ای از خاک مریخ به صخره‌های باک‌اسکین رفته بود. ناسا می‌گوید که برای گرفتن این عکس، تیم کنترل کننده‌ی مریخ-نورد دوربین را در پایین‌ترین زاویه‌ی ممکن قرار دادند.

این ماه، سومین سالی را رقم زده است که کاوشگر کنجکاوی روی مریخ فرود آمده. این کاوشگر حدود ۷ مایل را تا به امروز روی مریخ طی کرده است. عکس ها و اطلاعاتی که تا به امروز این مریخ-نورد به زمین فرستاده است، به دانشمندان کمک کرده تا احتمال امکان وجود حیات را روی مریخ تخمین بزنند.

کاوشگر کنجکاوی فعلا در حال عبور از کوه Mount Sharp روی مریخ است. احتمالا عکس‌های بیشتری هم با توجه به این موضوع در راه هستند.

منبع: CNN

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.